Decyzje kliniczne

W tym wydaniu czasopisma rozpoczynamy eksperyment w zrozumieniu decyzji terapeutycznych podejmowanych przez lekarzy codziennie przy łóżku i w biurze. Podstawą eksperymentu są nowe informacje naukowe (w tym przypadku oryginalne artykuły American Clinic Asthma Clinical Research Centers oraz Papi i wsp.2 na temat łagodnej astmy), które naszym zdaniem mają wpływ na praktykę lekarską . W przeszłości zachęcaliśmy do redakcji do oceny badań i dyskusji, czy przedstawione dane powinny zmienić praktykę. Jednak dzięki dostępności interaktywnej komunikacji przez Internet możemy teraz zapytać naszych czytelników, co zrobią w danym środowisku klinicznym i dlaczego. Rezultatem jest nowa funkcja o nazwie Decyzje kliniczne. Aby sformułować pytanie terapeutyczne, opracowaliśmy fikcyjną przypadkową winietę i trzy opcje zarządzania, z których każdą można uznać za poprawną. Następnie zrekrutowaliśmy trzech ekspertów, z których każdy został przydzielony do rozpatrzenia jednej z opcji zarządzania. Tutaj właśnie przychodzi czytelnik. Na naszej stronie internetowej www.nejm.org znajduje się forum, na którym czytelnicy mogą głosować na jedną z opcji zarządzania i, jeśli chcą, dodawać krótkie komentarze wyjaśniające ten wybór. (W tej chwili funkcja jest dostępna dla wszystkich czytelników, którzy przechodzą prostą rejestrację online, niezależnie od tego, czy są subskrybentami Dziennika.) Czytelnicy mogą opierać swój wybór na wcześniejszych doświadczeniach, wcześniej opublikowanych literaturach, opublikowanych wytycznych i dwóch odpowiednich oryginalnych artykułach w tym wydaniu czasopisma. W miarę możliwości zamieścimy te komentarze na stronie www.nejm.org, gdzie również opublikujemy wyniki ankiety, ponieważ są one dostępne. Ankietowanie będzie kontynuowane do 4 tygodni po opublikowaniu tego numeru. Wyniki powinny odzwierciedlać konsensus społeczności w tej kwestii.
Zdajemy sobie sprawę, że pisząc winietę i określając opcje zarządzania, ograniczamy możliwości zarówno naszych ekspertów, jak i naszych czytelników. Ale tylko skupiając się na tym pytaniu, możemy oczekiwać wyraźnej odpowiedzi. Decyzje kliniczne uznajemy za eksperyment. Jeśli się powiedzie, debata będzie ożywiona, a głosowanie będzie solidne i odzwierciedla opinie społeczności. Z niecierpliwością czekamy, aby dowiedzieć się, jak Ty, za pośrednictwem internetowego Forum Decyzji Klinicznych, poradzisz sobie z tą trudną sprawą.
[podobne: ile trwają studia medyczne, histigen, hipokrates gorzow ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Decyzje kliniczne

 1. Dominik pisze:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak

 2. Kitchen pisze:

  Article marked with the noticed of: stomatolog bielany warszawa[…]

 3. Maria pisze:

  Tętniak mózgu objawy niepozorne

 4. Sebastian pisze:

  [..] Cytowany fragment: najlepsza dieta pudełkowa[…]

 5. Kill Switch pisze:

  Dreszcze bez gorączki