jolanta paluch okulista poznań ad 6

Dwadzieścia cztery procent pacjentów z grupy enalaprylu i 27 procent z grupy placebo przestało przyjmować leki z zaślepieniem przed końcem badania. Badany lek został przerwany u 218 pacjentów w grupie placebo i 102 w grupie enalaprylu z powodu pogorszenia niewydolności serca. Więcej pacjentów otrzymywało diuretyki i digoksyny w grupie placebo niż w grupie enalaprilu w ciągu jednego roku (diuretyki: 30 procent vs. 22 procent, digoksyna: 19 procent vs. 15 procent), po dwóch latach (diuretyki: 33 procent vs. 24 procent, digoksyna: 23 procent vs. 17 procent), a po trzech latach (diuretyki: 35 procent vs. 27 procent, digoksyna: 24 procent vs. 18 procent). Wysoki odsetek pacjentów w obu grupach zgłosił działania niepożądane podczas badania (76 procent w grupie enalaprylu w porównaniu z 72 procent w grupie placebo). Istniało znacznie więcej zgłoszeń zawrotów głowy lub omdlenia (45,8% w porównaniu z 39,2%) i kaszlu (33,8% w stosunku do 27,3%) w grupie enalaprylu. Nie było różnic w częstotliwości obrzęku naczynioruchowego (1,4 procent w każdej grupie); większość przypadków obrzęku naczynioruchowego była łagodna i nie wymagała przerwania leczenia. Ogólnie rzecz biorąc, 8 procent pacjentów z grupy enalaprilu i 45 procent z grupy placebo na stałe zaprzestało stosowania badanego leku ze względu na działania niepożądane. Czterdziestu trzech pacjentom z grupy enalaprilu i 41 z grupy placebo otrzymało diagnozę raka. Spośród nich 19 pacjentów w grupie enalaprilu i 13 w grupie placebo zostało zidentyfikowanych jako mających raka przewodu pokarmowego, wątroby, pęcherzyka żółciowego lub trzustki.
Po uśrednieniu wszystkich wizyt kontrolnych ciśnienie skurczowe i rozkurczowe było istotnie niższe w grupie enalaprylu niż w grupie placebo (odpowiednio o 5,2 i 3,2 mm Hg). Stężenie potasu i kreatyniny w surowicy było nieznacznie, ale znacznie wyższe w grupie leczonej enalaprilem (odpowiednio o 0,1 mmol na litr i 0,04 mg na decylitr [3,5 .mol na litr]).
Dyskusja
Chociaż w badaniu prewencyjnym nie zaobserwowano znaczącego zmniejszenia całkowitej śmiertelności z leczeniem enalaprylem, enalapryl, inhibitor enzymu konwertującego angiotensynę, znacząco zmniejszył częstość niewydolności serca i potrzebę hospitalizacji z powodu niewydolności serca u pacjentów z bezobjawową dysfunkcją lewej komory . Istniał również trend (choć nie znaczący) w kierunku mniejszej liczby zgonów z powodu przyczyn sercowo-naczyniowych. Chociaż względna redukcja całkowitej śmiertelności i umieralności z przyczyn sercowo-naczyniowych była mniejsza w badaniu prewencyjnym (odpowiednio 8 procent i 12 procent) niż w poprzednio opisanym teście leczenia (odpowiednio 16 procent i 18 procent), kierunek skutków był podobny w obu próbach. Jednak wpływ na częstość hospitalizacji z powodu niewydolności serca (redukcja o 36% w obu badaniach) i zgony z powodu postępującej niewydolności serca (19-procentowe zmniejszenie próby leczenia i 21-procentowy spadek w badaniu prewencyjnym) były podobne.
Wpływ enalaprilu na zapobieganie rozwojowi niewydolności serca był widoczny już po sześciu tygodniach po randomizacji, a różnica między obiema grupami nadal rosła do końca badania
[więcej w: domat nysa, sanden polkowice, apopatram opinie ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „jolanta paluch okulista poznań ad 6

 1. Mr. Peppermint pisze:

  zamiast zajadać się tabletkami przeciwbólowymi

 2. Victoria pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: gainer[…]

 3. The Flying Mouse pisze:

  taki lekarz pod kątem onkologicznym zbada znamiona

 4. Night Train pisze:

  [..] Cytowany fragment: muzeum[…]

 5. Sugar Man pisze:

  Wyjątkowo niechlujnie pod względem pisowni napisany artykuł.

 6. Eryk pisze:

  [..] Cytowany fragment: rtg zęba Gliwice[…]

 7. Dawid pisze:

  jest tam selen , omega 3, witamina D, cynk, kwas foliowy