Leczenie łagodnej, długotrwałej astmy cd

U zmotywowanych pacjentów, którzy rozumieją ryzyko, terapia zstępująca może okazać się przydatna do optymalizacji kontroli objawów astmy. W erze, w której pragniemy spersonalizować medycynę, niezbędny reżim leczenia przeciwzapalnego dla dobrze kontrolowanej łagodnej przetrwałej astmy może osiągnąć ten cel u pacjenta, zmniejszając ekspozycję na kortykosteroidy przy zachowaniu kontroli nad jej astmą. Dr Kraft podaje, że jest konsultantem Teva Specialty Pharmaceuticals, GlaxoSmithKline i Merck; pobieranie opłat za egzaminy lub honorarium za materiały edukacyjne od Boehringer Ingelheim, GlaxoSmithKline, Merck, Elsevier i Schering-Plough; i otrzymywanie wsparcia w postaci dotacji od Asthmatx, Genentech, Altana i GlaxoSmithKline. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Z Oddziału Płuc, Duke Medical Center, Durham, NC.

Opcja leczenia 2
Doustny antagonista receptorów leukotrienowych plus niezbędny ratownik Albuterol
Elliot Israel, MD
Kobieta opisana w tej winiecie ma dobrze kontrolowaną łagodną uporczywą astmę. Jest optymalnym kandydatem do stosowania mniejszej ilości leków w celu kontrolowania choroby, ale zanim leczenie zostanie zredukowane, ważne jest, aby mieć pewność co do celów leczenia astmy. Wytyczne dotyczące diagnozy i zarządzania astmą w Narodowym Programie Edukacji i Prewencji Astmy sugerują, że cele te obejmują zmniejszenie częstości występowania uciążliwych objawów (np. Przebudzeń w nocy) do dwóch lub więcej razy w miesiącu, zmniejszenie częstotliwości występowania objawów i potrzebne stosowanie beta-agonistów (z wyjątkiem zapobiegania objawom wywołanym wysiłkiem fizycznym) do nie więcej niż 2 dni w tygodniu, utrzymywanie prawie normalnej czynności płuc, zmniejszanie częstości nawrotów zaostrzeń do nie więcej niż jednego na rok, spełniając oczekiwania pacjentów w zakresie opieki nad chorymi na astmę i minimalizowania lub eliminowania niepożądanych skutków terapii. 7. W przypadku pacjenta na winiecie, pierwsze pięć bramek zostało osiągniętych, ale ma szósty.
Obecny reżim leczenia pacjenta powoduje stosowanie równoważnika około 100 mg beklometazonu na rok. (Wszystkie wymienione tu dawki odzwierciedlają korektę równoważności różnych preparatów wziewnych kortykosteroidów, zgodnie ze standardami Krajowego Programu Edukacji i Prewencji Astmy.) Artykuły Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań Płuc Asthma Clinical Research Centers oraz Papi i wsp.2 w tym wydaniu Dziennik sugeruje kilka potencjalnych sposobów ograniczenia stosowania wziewnych kortykosteroidów przez pacjenta. Chociaż istnieją inne możliwości, ta funkcja koncentruje się na trzech terapiach: stosowaniu w razie potrzeby kombinacji wziewnych kortykosteroidów i krótkodziałających beta-agonistów (co daje dawkę równoważną około 37 mg beklometazonu na rok), raz codzienne stosowanie kombinacji wziewnych kortykosteroidów i beta-agonistów o przedłużonym działaniu (co daje dawkę równoważną około 45 mg beklometazonu na rok) oraz codzienne stosowanie modyfikatora leukotrienów.
Jak wybrać jedną z trzech opcji. W takim przypadku pacjent powinien kierować się wyrażonymi pragnieniami pacjenta i jego historią kliniczną
[przypisy: cku minsk maz, ile lat trwają studia, zaberd ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Leczenie łagodnej, długotrwałej astmy cd

 1. Zofia pisze:

  pacjent musi leżeć absolutnie nieruchomo

 2. The Flying Mouse pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do dygestorium[…]

 3. Vanessa pisze:

  Wiecie, droga redakcjo co mnie bardzo złości?

 4. Elena pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Zioła[…]

 5. Tobiasz pisze:

  tak naprawdę istotna jest równowaga pierwiastków

 6. Kuba pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: gabinet medycyny estetycznej[…]

 7. Dorota pisze:

  Trzeba sie badac i tyle