Leczenie łagodnej, długotrwałej astmy

Niniejszy numer czasopisma zawiera raporty z dwóch głównych badań klinicznych różnych strategii leczenia, które mogą wpływać na decyzje kliniczne podejmowane przez lekarzy i pacjentów:
Randomizowane porównanie strategii zmniejszania leczenia w łagodnej, długotrwałej astmie
Ratowanie stosowania beklometazonu i albuterolu w pojedynczym inhalatorze łagodnej astmy
Ta interaktywna funkcja pozwala czytelnikom decydować o diagnozie lub zarządzaniu przypadkiem klinicznym. Po winiecie pojawiają się konkretne opcje kliniczne.
Przewiń w dół, aby przeczytać winietę i rozważyć opcje leczenia, a następnie głosować i udostępniać swoje komentarze.
Skrzynka winietowa
Konsultuje Cię 30-letnia biała kobieta, która zajmuje stanowisko administracyjne w biurze i ma trwającą całe życie historię astmy, dotyczącą leczenia jej stanu. W dzieciństwie pacjentka odwiedziła miejscowy szpital w celu leczenia ostrej astmy, ale nigdy nie została przyjęta z dnia na dzień i została wypisana z pogotowia po kilku terapiach oddechowych . Jej astma ucichła u nastolatków i pozostała tak do 5 lat temu, kiedy po urodzeniu swojego pierwszego dziecka zaczęła zauważać zadyszkę, gdy odzyskiwała siły po ćwiczeniach. W tym czasie obudzono ją ze snu około raz w miesiącu z powodu jej astmy, ale nie musiała szukać pomocy w nagłych wypadkach w związku z jej stanem. Jej lekarz przepisał wziewnie beklometazon, dwa wdechy (80 .g na zaciągnięcie) dwa razy dziennie i dał jej inhalator albuterolowy do użycia jako niezbędny środek ratunkowy.
Dzięki temu leczeniu astma pacjenta była stabilna przez ostatnie 4 lata. Jej aktualne dane spirometryczne są następujące: wymuszona objętość wydechowa w sekundzie (FEV1), 3,16 litra (82% przewidywanej wartości); wymuszona pojemność życiowa (FVC), 3,85 litra (82% przewidywanej wartości); i stosunek FEV1 do FVC, 0,82. Udział tlenku azotu w wydychanym powietrzu wynosi 10 ppb. Testy skórne ujawniły istotne reakcje tylko na ambrozję. Używa swojego inhalatora albuterolowego dwa lub trzy razy w tygodniu, zwykle jako premedykacja przed ćwiczeniami. Nie ma żadnych objawów nocnych. Nie miała żadnych nieplanowanych wizyt lekarskich na jej astmę.
Pacjent zastanawia się, czy powinna otrzymywać mniej leczenia astmy. Jest skłonna tolerować pewne objawy, jeśli leczenie będzie wiązało się z mniejszymi długoterminowymi skutkami ubocznymi.
Możliwości leczenia
Jakiego rodzaju leczenie najlepiej zaspokaja potrzeby pacjenta. Przedstawiono trzy opcje, a każdy jest chroniony w krótkim eseju przez eksperta w dziedzinie leczenia astmy; przeczytaj eseje, a następnie oddaj swój głos.
Opcja leczenia 1: Wymagane stosowanie wziewnego beklometazonu i leczenia buforem Albuterol Opcja 2: doustny antagonista receptora leukotrienowego oraz leczenie ratujące zachorowanie na Albuterol Opcja 2: raz dziennie kortykosteroid i długo działający .2-agonista w pojedynczym inhalatorze Pobierz komentarze czytelników ( PDF)
Opcja leczenia Opcja leczenia 2 Opcja leczenia 2
Opcja leczenia
Konieczne stosowanie wziewnego beklometazonu i albuterolu
Monica Kraft, MD
Ta winieta opisuje młodą kobietę, u której astma jest dobrze kontrolowana podczas podawania dwa razy na dobę wziewnych kortykosteroidów
[więcej w: apopatram opinie, humanidas, hipokrates gorzow ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Leczenie łagodnej, długotrwałej astmy

  1. Antonina pisze:

    To tylko niedobór witaminy K

  2. Leo pisze:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: kurs makijażu[…]

  3. Mieszko pisze:

    boję, że jak taki włókniak jednak może być niebezpieczny