Neurocysticercosis w ortodoksyjnej społeczności żydowskiej w Nowym Jorku ad 5

Wreszcie, konwencjonalne badania kału nie są bardzo czułym sposobem wykrywania zakażeń gatunkami taenia, ponieważ jaja są nieregularnie uwalniane w kale.27 Ponieważ osoby zakażone tasiemcami T. solium sporadycznie zrzucają progletnie i znaczną liczbę zakaźnych jaj w swoich stolcach, inne mogą być narażone na wągrzycę drogą kałowo-doustną. Ludzie zarażają się przenosząc jaja z rąk do ust po bezpośrednim kontakcie z nosicielem tasiemca lub po spożyciu skażonej żywności, wody, gleby lub fomitów. Jajka teenia, które są zarazkami zaraz po wydaleniu z żywiciela, zostały odzyskane z brudu pod paznokciami nosicieli tasiemca, jak również ze skóry i ubrania.27, 28 Ryzyko, że jaja zostaną przeniesione na inne zwiększone, gdy takie osoby przygotowują i serwują jedzenie. Tak więc przynajmniej niektóre z naszych przypadków prawdopodobnie były przenoszone drogą pokarmową. Na podstawie modelu kontaktów społecznych wśród rodzin pacjentów uważamy, że co najmniej trzej nosiciele tasiemca byli odpowiedzialni za zakażenie czterech pacjentów i seropozytywność siedmiu członków rodziny. Ten sam nosiciel tasiemca mógł zainfekować Pacjentów 2 i 4 oraz ich seropozytywnych krewnych, ponieważ te rodziny często zjednoczyły się i zjadały razem.
Charakter i nasilenie objawów przedmiotowych i podmiotowych neurocysticerkozy są dość zmienne i zależą od liczby i umiejscowienia cysticerci oraz nasilenia reakcji zapalnej gospodarza.1 Napady padaczkowe są najczęściej zgłaszanymi objawami w Stanach Zjednoczonych, 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 i były to zdarzenia kliniczne, które spowodowały, że wszystkie zgłoszone tu przypadki zostały skierowane na pomoc medyczną. Prazikwantel, który został podany pacjentom z żywymi torbielami, jest bardzo skutecznym leczeniem dla pacjentów z torbielami miąższowymi.
W przypadku pacjentów i 2 odstęp pomiędzy początkiem choroby a diagnozą neurocysterkozy wynosił cztery do siedmiu miesięcy pomimo zastosowania nowoczesnych procedur diagnostyki obrazowej. Wygląda na to, że w początkowej diagnostyce nie brano pod uwagę neurocysticerkozy, ponieważ pacjenci nie mieli historii pobytu lub intensywnej podróży w krajach, w których infekcja T. solium jest endemiczna. Nie doceniono związku pacjentów z pracownikami domowymi, którzy niedawno wyemigrowali z obszarów, w których cysticerkoza jest endemiczna, lub nie uznano znaczenia takiego związku. Jedynie w przypadku Pacjenta 3 odczyty radiologiczne natychmiast interpretowano jako sugerujące neurocysterkozę; diagnoza została następnie potwierdzona testem EITB. Terminowe zastosowanie tego bardzo czułego i swoistego testu może zapobiec potrzebie wykonania inwazyjnej biopsji w diagnostyce 10, 29, 30
Istnieje możliwość ciągłej transmisji zakażenia. Duża część z 6000 do 8000 rodzin w tej społeczności zatrudnia gospodynie, którzy niedawno wyemigrowali z krajów Ameryki Łacińskiej, gdzie szacowana częstość występowania taeniasis T. solium wynosi do 5 procent. 7, 25, 31 32 33 Oszacowaliśmy, że pomiędzy 50 a 300 dodatkowych rodzin w społeczności może mieć nosiciela tasiemca pracującego w ich domach.
Pacjenci z wągrzycą i członkowie ich najbliższej rodziny i gospodarstw domowych powinni być poddani badaniu przesiewowemu pod kątem zakażenia tasiemcem
[patrz też: sanden polkowice, molsidomina, halp szczecin ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Neurocysticercosis w ortodoksyjnej społeczności żydowskiej w Nowym Jorku ad 5

 1. Mad Irishman pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: stomatolog konin[…]

 2. Tobiasz pisze:

  Dotyczy to calej masy ziol, darow natury

 3. Mr. Wholesome pisze:

  [..] Cytowany fragment: izolat białka[…]

 4. Leonard pisze:

  Prośbę o podanie nazwy ziół