Neurocysticercosis w ortodoksyjnej społeczności żydowskiej w Nowym Jorku cd

Wszyscy członkowie rodziny byli wcześniej dobrze; jednak sześcioletnia seropozytywna córka miała przedłużony napad i była hospitalizowana dzień przed planowanym skanowaniem rezonansu magnetycznego. Obydwa dzieci z nieprawidłowościami w obrazowaniu i dodatnimi wynikami serologicznymi były leczone prazikwantelem (50 mg na kilogram dziennie) przez 15 dni. Rodziny czterech pacjentów z indeksem angażowały wszystkie gospodynie domowe, które niedawno wyemigrowały z krajów Ameryki Łacińskiej, gdzie infekcja T. solium jest chorobą endemiczną. Dwie gospodynie mieszkały w domu Pacjenta 1, kiedy zachorowała. Próbki surowic od jednej z gospodyń domowych, sporządzone w lutym 1990 r. I przetestowane pod kątem obecności przeciwciał przeciwko cystruzemu w komercyjnym laboratorium, były pozytywne (miano ELISA, 1: 320), a badanie próbek kału ujawniło jaja gatunków tauryńskich. Ta kobieta mieszkała z Pacjentem przez ostatnie 10 lat, ale co roku wracała do swojej wioski w Oaxaca w Meksyku. Po otrzymaniu informacji o wynikach testu obaj pracownicy odmówili dalszej rozmowy lub leczenia i opuścili dom.
W ciągu pięciu lat, zanim Pacjent 2 zachorował, rodzina zatrudniała co najmniej 10 kobiet jako gosposi. Zatrudniono tylko jedną kobietę zatrudnioną w gospodarstwie domowym od grudnia 1990 roku. Badanie stolca dla jaj kaukaskich i testów surowicy na obecność przeciwciał przeciwko cystrucikom było negatywne.
Rodzina Pacjenta 3 zatrudniała kilka kobiet pochodzenia latynoamerykańskiego za życia dziecka. Próbki stolca i surowicy uzyskane w październiku 1991 r. Od gospodyni, która była z rodziną przez 2,5 roku, były ujemne.
Przez sześć lat, zanim Pacjent 4 zachorował, rodzina stale zatrudniała Hiszpanki jako gosposi, ale w czasie naszego śledztwa w październiku 1991 r. Nikt nie mieszkał w domu. Ponieważ Pacjenci 2 i 4 oraz ich rodziny często towarzyszyli razem i dzielili się posiłkami, naszą uwagę zwróciły dwie kobiety, które były zatrudnione przez te rodziny latem 1990 r., Kiedy obie rodziny spędzały razem wakacje. Próbki kału i surowicy od kobiety, która była zatrudniona przez Pacjenta 4, były ujemne odpowiednio dla jaj kurzych i przeciwciał wąglika. Kobieta, która latem 1990 roku pracowała dla Pacjenta 2, powróciła do swojej wioski w Puebla w Meksyku. Została tam zlokalizowana przez meksykańskie władze sanitarne w marcu 1992 r. I zgodziła się dostarczać próbki stolca i surowicy od siebie i członków rodziny. Próbki kału tej 29-letniej kobiety, jej męża i pięciorga dzieci w wieku od 6 do 10 lat, były ujemne dla jaj taunich. Jednak kobieta i jej ośmioletnia córka oboje mieli pozytywne testy EITB. Kobieta zawsze mieszkała w tej samej wiosce w Meksyku, z wyjątkiem okresu od stycznia do sierpnia 1990 r., Kiedy mieszkała w Nowym Jorku i pracowała dla Pacjenta 2. Chociaż jej kuzyn z tej samej wioski podobno dostał diagnozę neurocysticerkoza, ani kobieta, ani członkowie jej najbliższej rodziny nie mieli historii medycznej sugerującej neurocysticercosis.
Społeczność w Nowym Jorku, w której żyją wszyscy pacjenci, składa się z około 35 000 osób należących do 6000 do 8000 rodzin. Wyniki ankiety telefonicznej wykazały, że 94 procent rodzin zatrudniało gospodynie domowe
[podobne: apopatram cena, hipokrates gorzów, humanidas ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Neurocysticercosis w ortodoksyjnej społeczności żydowskiej w Nowym Jorku cd

 1. Prometheus pisze:

  Czytam i czekam, że znajdę jakieś wyjaśnienie

 2. Robert pisze:

  Article marked with the noticed of: ból kręgosłupa[…]

 3. Roksana pisze:

  Moja babcia ma zaćmę

 4. Borys pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu psychoterapeuta katowice[…]

 5. Barbara pisze:

  Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego

 6. Barbara pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu zaćma[…]

 7. 3D Waffle pisze:

  błonnik+antyoksydanty