Neurocysticercosis w ortodoksyjnej społeczności żydowskiej w Nowym Jorku

NEUROCYSTICERCOSIS to zakażenie ośrodkowego układu nerwowego formami larwalnymi (cysticerci) tasiemca wieprzowego Taenia solium. Dwutłuszczowy cykl życia tasiemca obejmuje ludzi jako ostatecznych żywicieli i świń jako pośrednich gospodarzy. Świnie są źródłem ludzkiej tasiemcowicy, jelitowej infekcji tasiemcem nabytej przez jedzenie niedogotowanej wieprzowiny skażonej cysticerci. Wrzosowica jest jednak nabywana przez spożycie jaj tienich rozłożonych w kale ludzkiego nosiciela tasiemca, a zatem może wystąpić u osób, które nie jedzą wieprzowiny i nie mają kontaktu ze świniami. Wątroba może rozwinąć się również u nosicieli tasiemca poprzez autoinfekcję. Chociaż cysticerci może umiejscowić się w całym ciele, większość objawów klinicznych wynika z ich obecności w ośrodkowym układzie nerwowym, gdzie mogą powodować napady padaczkowe, wodogłowie i inne problemy neurologiczne.1 Wrzosowica występuje na obszarach wiejskich w Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce.1 2 3 4 Liczba przypadków neurocysticercosis zdiagnozowanych w Stanach Zjednoczonych znacznie wzrosła w latach 80. XX w. Dzięki poprawie obrazu mózgu oferowanego przez CT i obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego skany 1, 5 i rosnąca liczba emigrantów z obszarów, w których wągrzyca jest endemiczna.6 Choroba jest diagnozowana najczęściej w Kalifornii i innych zachodnich stanach u imigrantów, którzy nabyli infekcje poza Stanami Zjednoczonymi. We wschodnich Stanach Zjednoczonych neurocysticerkoza jest zgłaszana rzadziej.7, 8 Przypadki choroby nie są wymagane przez prawo do zgłaszania się do wydziałów zdrowia publicznego, jednak wiele przypadków może nie zostać zwróconych na uwagę organów zdrowia publicznego.
W czerwcu i lipcu 1991 r. Stwierdzono wewnątrzmózgowe zakażenie larwalną postacią tężca wieprzowego T. solium u trzech niepowiązanych osób z ostrymi napadami padaczkowymi. Żaden z pacjentów nie miał historii niedawnych podróży zagranicznych, a z powodów religijnych nikt nie jadł wieprzowiny. Wszyscy byli członkami ortodoksyjnej społeczności żydowskiej w Nowym Jorku. Wstępne dochodzenie ujawniło czwarty przypadek, zdiagnozowany w 1990 roku, w członku tej społeczności. Przeprowadziliśmy dochodzenie w celu ustalenia źródeł infekcji, aby ustalić, czy członkowie rodziny pacjentów z indeksem również zostali zakażeni oraz aby wdrożyć odpowiednie środki zapobiegawcze.
Metody
Dokonaliśmy przeglądu dokumentacji medycznej pacjentów i ustaleń diagnostycznych. Przeprowadziliśmy wywiady z pacjentami, aw niektórych przypadkach z ich rodzicami. Próbki diagnostyczne (surowica i stolce) pobrano od rodzin pacjentów i innych członków gospodarstwa domowego. Próbki kału badano na jaja robaków w rutynowych stężeniach za pomocą octanu etylu. [9] Przeciwciała surowicy przeciwko cysticerci mierzono za pomocą testu immunoelektrotransferowego (EITB) połączonego z enzymem przeprowadzonego w Centers for Disease Control10 lub, w pierwszym zdiagnozowanym przypadku, enzymu. -wyłączony test immunoenzymatyczny (ELISA) przeprowadzony w komercyjnym laboratorium. Aby określić częstotliwość, z jaką rodziny w społeczności korzystały z pomocy domowych spoza społeczności, w grudniu 1991 r. Przeprowadziliśmy ankietę telefoniczną z 71 rodzin losowo wybranych z listy członków lokalnego centrum społeczności.
Wyniki
Charakterystyka kliniczna
Tabela 1
[patrz też: histigen, ile lat trwają studia medyczne, apopatram cena ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Neurocysticercosis w ortodoksyjnej społeczności żydowskiej w Nowym Jorku

 1. Scrapper pisze:

  [..] Cytowany fragment: Endermologia Wrocław[…]

 2. Piotr pisze:

  może i was dotyczy podobny problem

 3. New Cycle pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: stomatologia holistyczna[…]

 4. Snow Hound pisze:

  czym grozi nieleczona niedoczynność tarczycy

 5. Criss Cross pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do psycholog bielsko[…]

 6. Antonina pisze:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak