New York to Trans Fats: Youre Out! czesc 4

Walter Fehr, hodowca roślin i genetyk z Uniwersytetu Stanowego w Iowa, który przez dziesięciolecia opracowywał odmianę soi o ultra-niskiej zawartości linolenu, powiedział, że firmy spożywcze nie wykazują zainteresowania jego fasolami, dopóki FDA nie ogłosi, że będzie wymagać znakowania tłuszczem trans. Obecnie istnieje rynek na tak niskolefinowy olej sojowy, jaki mogą produkować przetwórcy, co zależy od tego, ile akrów specjalnych odmian soi amerykańscy rolnicy zdecydują się uprawiać. Podjęto wielki wysiłek, aby zarejestrować jak najwięcej akrów , powiedział Fehr. Pomimo chęci stosowania olejów beztłuszczowych trans, nie wszyscy są jednakowo optymistyczni co do prawdopodobnego wpływu na wskaźniki chorób i śmiertelności. Sądzę, że za każdym razem, gdy koncentrowaliśmy się na jednym składniku diety, byliśmy rozczarowani – powiedziała Alice Lichtenstein, profesor nauk o żywieniu i polityki na Uniwersytecie Tufts. Jest to jedna z części ogólnej modyfikacji diety, którą musimy wprowadzić. W obliczu epidemii otyłości i cukrzycy w kraju, powiedział Lichtenstein, musimy spojrzeć na dużego goryla w pokoju, który jest całkowitą kalorycznością i zmniejszyć poziom tłuszczów nasyconych również spożycie. Marion Nestle, profesor żywienia, badań żywności i zdrowia publicznego na New York University, zgadza się – a ona martwi się, że agresywny marketing producentów produktów zawierających 0 gramów tłuszczu powoduje, że konsumenci myślą, że mogą je jeść bezkarnie. . Większość ludzi nie ma pojęcia, że to nie ma nic wspólnego z kaloriami – powiedział Nestle. Zgadnij co. Nikt nie straci na wadze.
Frieden ma również strategię rozwiązania tego problemu. W grudniu ubiegłego roku Rada ds. Zdrowia zatwierdziła również nowe zasady, które wymagają restauracji, które dobrowolnie publikują informacje o kaloryczności (na przykład na stronach internetowych lub w zasobnikach na tace), aby opublikować je obok cen menu, tak aby były widoczne w momencie zakupu. Te zasady, które również mają wejść w życie lipca 2007 r., Będą miały zastosowanie tylko do restauracji ze znormalizowanym menu, które już gdzieś podaje dane o kaloryczności – tylko około 10% restauracji w mieście. Niektóre dowody sugerują, że dostarczanie takich informacji może zmienić zachowanie: około połowa Amerykanów twierdzi, że czytanie etykiet żywności zmieniło ich nawyki zakupowe. Niedawno przeprowadzone badanie wykazało, że klienci restauracji nie doceniają zawartości kalorii i tłuszczu w menu, a oferowanie informacji o wartości odżywczej w punkcie sprzedaży miało znaczący wpływ na wybór konsumenta.4
Nestle uważa, że przepisy dotyczące kalorii mogą mieć większy wpływ na zdrowie publiczne niż zasady dotyczące tłuszczów trans – ale przemysł restauracyjny z nimi walczy. Wendy usunęła informacje o kaloriach ze swojej strony internetowej przed terminem marca, aby uniknąć konieczności umieszczania go w menu. Pod koniec marca Rada Miasta Nowego Jorku przygotowywała się do rozważenia projektu ustawy, która mogłaby obalić przepisy dotyczące kalorii.5. Frieden przewidział, że branża może również zakwestionować przepisy w sądzie.
Niemniej jednak, liczba kalorii w menu może być falą przyszłości. Nawet najbaczniejsi konsumenci prawdopodobnie potrzebują częstych przypomnień, że tłuszcze trans nie są jedyną przeszkodą w kierowaniu zdrowym kursem przez amerykańską dietę. Sam Frieden jest tego przykładem: aby uczcić zatwierdzenie przepisów dotyczących tłuszczów trans, chudy i sprawny komisarz ds. Zdrowia zamówił pączki dla swojego personelu z Donut Planet, które wyeliminowało tłuszcz trans z jego słodyczy Och, wow, te pączki są pyszne – wspominał z tęsknotą. Byli tak dobrzy, że nie mogłem przestać ich jeść .
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wywiad z Dr. Thomas Frieden, komisarzem Departamentu Zdrowia w Nowym Jorku, można usłyszeć na stronie www.nejm.org.
Author Affiliations
Dr Okie jest współtwórcą redaktora czasopisma.

[więcej w: zaberd, enea międzychód, histigen ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „New York to Trans Fats: Youre Out! czesc 4

 1. Little General pisze:

  Chcialoby sie w to wierzyc

 2. Norbert pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Kamica Żółciowa[…]

 3. Nikodem pisze:

  Witam, tydzień temu wykryto mi niedoczynność tarczycy a mianowicie TSH 5,620

 4. Mr. Gadget pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do usg[…]

 5. Matylda pisze:

  Do tego non stop zimne ręce

 6. Psycho Thinker pisze:

  [..] Cytowany fragment: usg tarczycy Warszawa[…]

 7. Mad Rascal pisze:

  Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod