Ocena jakości opieki zdrowotnej: Perspektywy dla lekarzy ad

Jednak wiele innych kryteriów zawartych w tej książce jest tak ogólnych i niespecyficznych, że bez naukowych dowodów na ich słuszność do zastosowania w ocenie jakości praktyki klinicznej (tj. Ich związku z wynikami pacjentów), ich kliniczne znaczenie może być łatwo podważone. W tak ważnym momencie odrodzenia pola oceny jakości opieki, ważne jest, aby zapytać, czy iw jakim stopniu wartość tego rodzaju oceny i zapewnienia jest warta znacznych kosztów, czasu i wysiłek wymagany w stosunku do ulepszeń netto uzyskanych w procesie lub wynikach opieki medycznej. Niewiele z rozdziałów klinicznych łączy 10-etapowy proces JCAHO lub jego przyszłe kierunki z poważnymi historycznymi i empirycznymi badaniami w zakresie oceny i zapewnienia jakości opieki, z których wiele zostało poruszonych we wczesnych rozdziałach. Na przykład brak dyskusji o ważnych, nierozerwalnych związkach między strukturą, procesem i wynikami pozostawia czytelnikowi niełatwe wrażenie, że wiele programów może prowadzić do minimalnych zysków w słabo rozwiniętym polu.
Należy jednak podkreślić, że ta książka to dobry początek. Podobnie jak w medycynie klinicznej, opisane wysiłki, nawet bez podstawowego wsparcia naukowego dla nich, mogą przynieść innowacyjne i ważne programy, na których można położyć podwaliny pod przyszłe książki o metodach oceny. Ta książka jest dla osób zainteresowanych szerokim i kompleksowym przeglądem jako inicjatywa w tym temacie.
Sheldon Greenfield, MD
New England Medical Center, Boston, MA 02111

[patrz też: hw pietrzak holding, histigen, humanidas ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Ocena jakości opieki zdrowotnej: Perspektywy dla lekarzy ad

 1. Jagna pisze:

  wszystkie choroby wykrylam sama chodząc po prywatnych specjalistach

 2. Tan Stallion pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kabiny prysznicowe z brodzikiem[…]

 3. Emma pisze:

  U mnie zmęczenie zazwyczaj nasilało się jesienią i zimą

 4. Kamil pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Zioła[…]

 5. Matylda pisze:

  Bardzo ciekawy i wyczerpujacy artykul