Przebieg napadów padaczkowych po leczeniu torbielowatym ad 5

Bez leczenia średnia liczba torbieli zmniejszyła się z 2,5 . 0,3 przy diagnozie do 0,7 . 0,3 w średniej interwale 16 . 2 miesięcy, co stanowi redukcję o 72%. Średnia liczba napadów w ciągu roku spadła o 64% do 2,7 . 0,9 w ciągu 54 . 4 miesięcy obserwacji, co stanowi spadek o 4,8 . 0,1 napadów rocznie (P <0,002, przedział ufności 95%, 1,6 do 8,0). U 15 pacjentów, u których wykonano nieoperowane cysty, które zostały chirurgicznie wycięte (grupa 4), średni stan padaczkowania wynosił średnio 12,8 . 3,0 w ciągu średniego okresu 27 . 10 miesięcy, ze średnią 1,9 . 0,6 cysticerci przed operacją. Po operacji liczba torbieli zmniejszyła się do 1,0 . 0,7. Liczba torbieli, które pozostały po operacji była wysoka, ponieważ u dwóch pacjentów wystąpiło kilka torbieli iw każdym przypadku usunięto tylko jedną, dużą grudkę cysticerci, pozostawiając wiele innych cyst. Pozostałych 13 pacjentów miało tylko jednego torbielaka przed operacją, a po operacji wszyscy byli wolni od torbieli. W tej grupie średnia liczba napadów rocznie zmniejszyła się po operacji do 1,7 . 0,8, co stanowiło zmniejszenie o 11,1 . 2,2 napadów rocznie (P <0,009, przedział ufności 95%, 2,9 do 16,7), dla poprawy o 87% po średni czas obserwacji wynosi 41 . 9 miesięcy.
Gdy porównano przebieg epilepsji w czterech grupach, pacjenci z grupy mieli o 94 procent mniej napadów rocznie niż w grupie 2, o 78 procent mniej niż w grupie 3 i o 65 procent rzadziej niż w grupie 4.
Leczenie przeciwpadaczkowe zostało wycofane lub dawka uległa zmniejszeniu podczas obserwacji u 44% pacjentów w grupie 1, u 22% w grupie 2, u 36% w grupie 3 iu 10% w grupie 4 – różnice, które nie były znaczące. Ponad połowa pacjentów z grupy była wolna od napadów padaczkowych podczas średniego okresu obserwacji trzy lata po leczeniu torbielowatym. Żaden z pacjentów w grupie 2 nie był obciążony napadami padaczkowymi, podczas gdy 31 procent osób z grupy 3 i 40 procent z grupy 4 nie wykazywało napadów w czasie obserwacji. Jeśli słaba kontrola padaczki jest zdefiniowana jako występowanie więcej niż 12 napadów rocznie, 34 na końcu badania ośmiu pacjentów w grupie 2 (16 procent), dwóch w grupie 3 (3 procent), jeden w grupie 4 (7 procent), a żaden z nich nie miał słabej kontroli nad epilepsją.
Porównania statystyczne między grupami wykazały, że wynik był znacznie lepszy dla pacjentów w grupie niż w jakiejkolwiek innej grupie w odniesieniu do następujących zmiennych: liczby napadów, liczby podawanych leków przeciwpadaczkowych, liczby pacjentów bez napadów i liczby pacjentów ze słabą kontrolą napadów drgawkowych (tabela 2). Analiza wieloczynnikowa wykazała, że poprawa w padaczce u pacjentów z grupy 1, w porównaniu ze wszystkimi innymi grupami, nie była spowodowana różnicami w leczeniu przeciwpadaczkowym, co wskazuje, że może to być spowodowane leczeniem torbielowatym.
W kontrolnym badaniu TK 71 procent pacjentów w grupie 1, 4 procent osób z grupy 2, 83 procent osób z grupy 3 i 87 procent osób z grupy 4 było wolnych od cysticerci w mózgu i zostali uznani za wyleczonych z neurocysticercosis (Tabela 1). U pacjentów leczonych czynnikami torbielowatymi, 80 procent torbieli, które zostały usunięte z miąższu mózgu, nie pozostawiło ziarniniaków (ryc.
[więcej w: molsidomina, histigen, apopatram ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Przebieg napadów padaczkowych po leczeniu torbielowatym ad 5

 1. Mateusz pisze:

  Article marked with the noticed of: szczoteczki soniczne[…]

 2. Flint pisze:

  może ktoś wie, jak szybko (w dniach) można i należy podjąc rehabilitację u chorego z nadciśnieniem

 3. Necromancer pisze:

  Article marked with the noticed of: catering[…]

 4. Konrad pisze:

  jedni pisza tak drudzy inaczej

 5. Aurelia pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Kamica Żółciowa[…]

 6. Broomspun pisze:

  nadciśnienie i cholestrol mozna opanować za pomocą taxivitalu