Przebieg napadów padaczkowych po leczeniu torbielowatym ad 6

Przeciwnie, 80 procent torbieli, które spontanicznie zniknęły u pacjentów w grupach 2 i 3, pozostawiło widoczne ziarniniaki w miejscu cysticerci35 (ryc. 1D). U pacjentów leczonych środkami torbielowatymi zmiany torbielowate ustąpiły w ciągu trzech miesięcy po leczeniu, podczas gdy cysty, które ustępowały samoistnie u pacjentów z grupy 3, zwykle występowały po ponad sześciu miesiącach.25, 26 Analiza regresji logistycznej wykazała, że prawdopodobieństwo wystąpienia napadów zwiększyło się o 10 procent w każdym roku, w którym wystąpiły napady przed rozpoczęciem leczenia torbielowatego (iloraz szans, 1,1; p <0,002, przedział ufności 95%, 1,0 do 1,2). Pacjenci otrzymujący dwa lub więcej leków przeciwpadaczkowych mieli ryzyko wystąpienia napadów padaczkowych, które były trzykrotnie większe niż u pacjentów, którzy otrzymali tylko jeden lek (iloraz szans, 3,1, P <0,001, przedział ufności 95%, 1,7 do 5,5). Zgodnie z analizą wieloczynnikową pacjenci, którzy nie otrzymali leczenia torbielowatego, mieli prawie dwa razy większe szanse na trwałe napady (iloraz szans, 1,7; P <0,001; przedział ufności 95%, 1,3 do 2,3). Mężczyźni wydawali się mieć większe ryzyko trwałych napadów niż kobiety (iloraz szans, 1,6, P = 0,11, przedział ufności 95%, 0,9 do 3,0). W grupie pacjenci, którzy otrzymywali prazikwantel, byli bardziej narażeni na ciągłe napady niż ci, którzy otrzymywali albendazol (iloraz szans, 2,3, P = 0,10, przedział ufności 95%, 0,8 do 6,3); jednak pacjenci leczeni sekwencyjnie obydwoma lekami byli lepsi niż pacjenci leczeni samym lekiem (iloraz szans, 4,0, P = 0,06, przedział ufności 95%, 1,0 do 5,7). Analiza regresji nie wykazała istotnych różnic w przebiegu napadów w zależności od wieku pacjenta i rodzaju napadu.
Dyskusja
W badaniu tym stwierdziliśmy, że wynik leczenia pacjentów z padaczką z powodu neurocysticercosis był lepszy po leczeniu środkami torbielowatymi niż wtedy, gdy pierwotna choroba została pozostawiona, by podążać jej naturalnym przebiegiem. Dotyczyło to zarówno tych, u których cysticerci pozostawały niezmienione przez dłuższy czas, jak i tych, u których wystąpiła intensywna reakcja zapalna, która ostatecznie zniszczyła torbielowate. Po leczeniu wystąpiło również mniej napadów niż po chirurgicznym usunięciu zmian torbielowatych, być może dlatego, że wycięcie chirurgiczne niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia tkanki.2 Analiza wieloczynnikowa wykazała, że różnica w liczbie napadów była silniej związana z leczeniem torbielowatym niż z dowolna z pozostałych badanych zmiennych.
Na początku badania pacjenci z grupy mieli o 40 procent większą miąższową torbiel mózgu niż pacjenci w pozostałych trzech grupach razem (5 vs. 3 cysty na pacjenta). Pod koniec badania pacjenci z grupy mieli większą poprawę, mierzoną liczbą pozostałych cyst, niż w innych grupach. Chociaż pod koniec badania więcej pacjentów w grupie 3 było wolnych od cysticerci niż w grupie (83 procent w porównaniu z 71 procentami), różnica ta wynikała głównie z znacznie większego obciążenia pasożytami w grupie (5 vs. 2,5 cyst na cierpliwy). Infekcja Cysticercus jest zazwyczaj bardziej dotkliwa u osób z niewielką widoczną odpowiedzią immunologiczną na pasożyty (grupa 1) niż u osób z silnymi reakcjami (grupa 3) .15, 17 W tym badaniu 50 procent pacjentów w grupie miało więcej niż siedem osób. torbiele, podczas gdy 62% pacjentów w grupie 3 miało tylko jedną torbiel (tabela 1)
[hasła pokrewne: polstarter, sanden polkowice, apopatram opinie ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Przebieg napadów padaczkowych po leczeniu torbielowatym ad 6

 1. Jagoda pisze:

  Bo lubię owoce… Jeść

 2. K-9 pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: medycyna estetyczna[…]

 3. Cosmo pisze:

  Mam 59 lat i od 2 lat biorę tabletki 

 4. Małgorzata pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dentysta ceny[…]

 5. Matylda pisze:

  może ktoś wie, jak szybko (w dniach) można i należy podjąc rehabilitację u chorego z nadciśnieniem