Przebieg napadów padaczkowych po leczeniu torbielowatym ad 7

W porozumieniu z innymi raportami stwierdziliśmy, że albendazol był lepszy od prazykwantelu, z 80-procentową redukcją całkowitej liczby torbieli po pojedynczym cyklu leczenia, w porównaniu z 65-procentową redukcją po praziquantel.18,20. Istnieją dwa główne argumenty na temat wartości leczenia torbielowatego. Jednym z argumentów jest to, że w przypadku braku stanu zapalnego cysticerci może pozostać w miąższu mózgu w nieskończoność, nie powodując żadnych powikłań neurologicznych, ale napady padaczkowe, i można je łatwo opanować za pomocą terapii przeciwpadaczkowej.24 Taka była sytuacja u naszych nieleczonych pacjentów kontrolnych z grupy 2. Chociaż w rzeczywistości dla większości naszych pacjentów jedynym objawem klinicznym była epilepsja, z których większość miała częste napady padaczkowe od lat, prawdopodobnie ze względu na utrzymywanie się pasożyta jako ogniska epileptycznego. Innym argumentem przeciwko leczeniu medycznemu jest to, że cysty mogą zostać zniszczone przez odpowiedź immunologiczną gospodarza bez pomocy czynników torbielowatych.24, 36 Tak było w przypadku naszych pacjentów w grupie 3, u których wysoki odsetek torbieli zniknął bez leczenia torbielowatego; jednak liczba konfiskat rocznie w tej grupie była o 31 procent wyższa niż w przypadku osób, które otrzymały leczenie. Osiemdziesiąt procent cyst zniszczonych przez mechanizmy odpornościowe gospodarza indukowało ziarniniaki, a ten wynik może odpowiadać za wysoką częstość występowania trwałych napadów. Innym faktem potwierdzającym to wyjaśnienie jest powszechne stwierdzenie ziarniniaków u pacjentów z padaczką o późnym początku w krajach, w których wągrzyca jest endemiczna.13, 14, 35, 37 W takich przypadkach epilepsja jest spowodowana utrzymywaniem ziarniniaków w mózgu w mózgu. brak dowodów na obecność cysticerci. 13, 14, 35, 37 Endogenne zniszczenie torbielowatych niesie dodatkowe ryzyko uszkodzenia tkanki mózgowej, a tym samym zapewnia skupienie na padaczce, którego nigdy nie zapewnia żywa cysticerci.
Zgodnie z innymi badaniami stwierdziliśmy, że czas trwania epilepsji i stosowanie dwóch lub więcej środków przeciwdrgawkowych były dodatkowymi czynnikami ryzyka dla trwałych napadów1, 6, 38, 39 Wnioskujemy, że leczenie zmian miąższowych w mózgu znacznie poprawia się. rokowanie pacjentów z padaczką z powodu wągrzycy.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane częściowo przez Międzyinstytucjonalny Fundusz Badawczy ds. Studiów nad Regeneracją Układu Nerwowego (Secretaría de Salud de Mexico).
Mamy dług wdzięczności wobec Antonio Villa, MD, za pomoc techniczną w analizie statystycznej, dla Beatriz Cano za pomoc w przygotowaniu manuskryptu oraz Claudię Díaz za krytyczną recenzję manuskryptu.
Author Affiliations
Z działu badań, Instituto Nacional de Neurologia y Neurocirugia Manuel Velasco Suarez de Mexico, Mexico City. Prośby o przedruk do Dr. Sotelo w National Institute of Neurology and Neurosurgery, Insurgentes sur 3877, 14269, Mexico City, Mexico.

[podobne: histigen cena, domat nysa, apopatram opinie ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Przebieg napadów padaczkowych po leczeniu torbielowatym ad 7

  1. Jakub pisze:

    Dieta jest najważniejsza

  2. Celtic Charger pisze:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: rehabiliacja[…]

  3. Hanna pisze:

    u nas w kraju lepsze jagody niz jakies chinskie gowno