Przebieg napadów padaczkowych po leczeniu torbielowatym ad

Wszyscy mieli epilepsję, jako wyjątkową manifestację lub jako część złożonego obrazu neurologicznego. Wszystkie zostały uwzględnione w protokołach badawczych w celu oceny skuteczności dwóch leków torbielo- wych, prazykwantelu i albendazolu.15, 18 Kryterium do podawania leków torbielo- wych było wykazanie w badaniach obrazowania wąglika miąższu mózgu bez zapalenia wokół cyst (ryc. 1A) , więc spontaniczne ustąpienie zmian nie było spodziewane. 11, 15, 18, 20, 23 Od początkowej grupy 134 leczonych pacjentów, 16 obserwowano przez mniej niż 12 miesięcy. Większość z tych 16 pacjentów przeniosła się lub przestała przychodzić do ambulatorium, a kilka prób znalezienia ich nie powiodło się. Do 1991 r. Pozostałych 118 pacjentów (grupa 1) obserwowano przez co najmniej 12 miesięcy po leczeniu torbielowatym (zakres od 12 do 108, średnio [. SE], 44 . 3). Większość pacjentów obserwowano przez długi czas przed podaniem leczenia torbielowatego, więc pacjenci służyli jako ich własne kontrole. Czas trwania tej obserwacji przed terapią wahał się od do 264 miesięcy (średnia, 56 . 6). Zbadaliśmy także dodatkową grupę 49 pacjentów z padaczką z powodu miażdżycowej wągrzycy (grupa 2). Byli leczeni z powodu epilepsji i przez 12 do 366 miesięcy (średnio 84 . 14), ale nie byli leczeni z powodu wągrzycy, ponieważ odmówili im leczenia, ponieważ lekarz prowadzący zdecydował się nie podawać tego leku, lub obserwowano je w latach 1976-1983 po wprowadzeniu TK, ale przed pojawieniem się leków torbielowatych. Pacjenci ci mieli tę samą charakterystykę wągrzycy, co pacjenci z grupy 1, ale mieli mniejsze obciążenia pasożytami iz tego powodu pacjenci przyjmowali leczenie toroidalne lub nie przyjmowali go. Tę grupę pacjentów zastosowano jako nietraktowane kontrole. Kryterium selekcji do włączenia do tej grupy było takie samo jak w przypadku pacjentów, którzy otrzymali leczenie torbielowate – mianowicie, obecność padaczki z powodu miażdżycowej mózgowej wągrzycy bez zapalenia wokół cyst, co zostało potwierdzone w CT.15, 20, 25 Obserwacja w przypadku epilepsji u tych pacjentów zaczęło się w momencie rozpoznania TK w mózgu z powodu wągrzycy.
Trzecia grupa 58 pacjentów również miała epilepsję z powodu wągrzycy mózgu, ale skanowanie CT ze wzmocnieniem kontrastu wykazało zapalenie wokół cyst (ryc. 1C) (grupa 3). U pacjentów z takimi objawami cysty są często niszczone spontanicznie w wyniku odpowiedzi immunologicznej21, 25 26 27 (ryc. 1D); dlatego pacjenci ci zostali wykluczeni z protokołów badań obejmujących leczenie torbielowate.15, 17 Traktowano je jako dodatkową grupę kontrolną i oczekiwano, że naturalny przebieg choroby doprowadzi do spontanicznego ustąpienia wielu zmian torbielowatych.25 , 26 W tej grupie terapia była ograniczona do leków przeciwpadaczkowych i okazjonalnych krótkich kursów leczenia kortykosteroidami. Obserwowano je średnio przez 36 . 7 miesięcy przed rozpoznaniem wąglika mózgu i przez średnio 53 . 4 miesiące. Selekcja pacjentów w grupie 2 i grupie 3 opierała się wyłącznie na wynikach wstępnego badania TK (odpowiednio, brak i obecność stanu zapalnego wokół cyst), a skan był interpretowany przez osobę, która nie znała przebiegu klinicznego padaczka każdego pacjenta.
W jednej grupie 15 pacjentów z miażdżycą mózgu, ale bez objawów zapalenia wokół cyst w badaniu CT, torbiele chirurgicznie wycięto (grupa 4)
[hasła pokrewne: hw pietrzak holding, molsidomina, halp szczecin ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Przebieg napadów padaczkowych po leczeniu torbielowatym ad

 1. Gaja pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: forum stomatologiczne[…]

 2. Vanessa pisze:

  Za duzo slodyczy, chleba, zimniakow, bananow

 3. Leon pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: tabletki na chrypkę[…]

 4. Crash Test pisze:

  Ludzie są chronicznie zmęczeni

 5. Marcin pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: przepuklina[…]

 6. Grave Digger pisze:

  jestem chora na niedoczynnosc tarczycy i przysadki mozgowej