Przebieg napadów padaczkowych po leczeniu torbielowatym

EPILEPSY jest powszechną oznaką nieprawidłowości w mózgu; jednakże niewiele wiadomo na temat jego wyniku, gdy pierwotna przyczyna została usunięta.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 W przypadku epilepsji spowodowanej neurocysterkozą, obszar padaczkowy znajduje się w tkance mózgowej otaczającej pasożyty i można go zwizualizować za pomocą tomografii komputerowej lub obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Padaczka jest najczęstszym objawem neurocysterkozy. [11] W krajach, w których jest ona endemiczna, wągrzyca może dotyczyć od 2 do 4 procent populacji ogólnej12; jest to również główna przyczyna późnej padaczki, stanowiącej ponad 50 procent takich przypadków.13, 14 W ciągu ostatnich kilku lat zaczęto stosować leki, które niszczą mysią ciążę mózgową.15 16 17 18 19 Albendazol i praziquantel są wysoce skuteczne w niszczeniu cysticerci w mózgu, ale ich wpływ na ewolucję późnych objawów neurologicznych, takich jak epilepsja, bóle głowy i zmiany motoryczne, sensoryczne i psychiatryczne, jest nieznany.15, 20
W neurocysticercosis larwa pośrednia (metacestode) Taenia solium (tasiemca wieprzowego) wchodzi do tkanki mózgowej przez krwioobieg. W ciągu kilku miesięcy zmienia się w muszkacz, który ma około cm średnicy i może ostatecznie osiągnąć średnicę większą niż 3 cm.21 Po wejściu do miąższu mózgu pasożyt ten powoduje stan zapalny, którego nasilenie zależy od stopnia odpowiedź immunologiczna gospodarza. W niektórych przypadkach pasożyt jest otoczony intensywnie zapalnym obszarem, podczas gdy w innych występuje minimalne zapalenie, a torbiel może rosnąć i przetrwać przez kilka lat.11 Zmiany w tkance mózgowej wywołane przez pasożyta i przewlekłe zapalenie obejmują przemieszczenie struktur nerwowych, obrzęk, pojawianie się nacieków jednojądrzastych i astrogliozę reaktywną.21 22 23 Częstym skutkiem jest epilepsja.
Nagłemu zniszczeniu pasożyta za pomocą leku toroidalnego towarzyszy ostry stan zapalny.15, 20 Ta indukowana terapią reakcja zapalna mogła, jak argumentowano, skutkować dodatkowym uszkodzeniem tkanki nerwowej 24, a ta możliwość poddaje w wątpliwość korzyść leczenie torbielowate w długotrwałej ewolucji objawów neurologicznych wywołanych przez wągrzycę. Przedstawiamy wyniki długoterminowych retrospektywnych badań pacjentów z epilepsją przed i po terapii lekowej na wągrzycowy mózg wągrzały.
Metody
Pacjenci
Ryc. 1. Ryc. 1. Skany CT Cysticerci w miąższu mózgu dwóch pacjentów. U pierwszego pacjenta trzy cysticerci były obecne w miąższu mózgu przed leczeniem, ale nie było oznak stanu zapalnego wokół zmian po wzmocnieniu kontrastu (panel A). Skan w panelu B uzyskano osiem miesięcy po leczeniu torbielowatym; wszystkie cysticerci zniknęły i nie ma pozostałych ziarniniaków. U drugiego pacjenta badanie TK z kontrastowym wzmocnieniem wykazało jeden torbiel, który był otoczony obszarem intensywnego stanu zapalnego i obrzęku (panel C). Pacjent nie otrzymał leczenia torbielowatego. Skan w panelu D, uzyskany rok później, pokazuje uwapniony ziarniniak tam, gdzie pierwotnie była torbiel.
W okresie ośmiu lat, od 1983 r. Do 1990 r., 134 pacjentów było leczonych z powodu miażdżycowej cytostatyki mózgu w National Institute of Neurology and Neurosurgery of Mexico
[podobne: hipokrates gorzow, enea międzychód, domat nysa ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Przebieg napadów padaczkowych po leczeniu torbielowatym

 1. Sugar Man pisze:

  Co roku co innego pisza

 2. The Happy Jock pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do prywatny ginekolog poznań[…]

 3. Dorota pisze:

  lekarz u którego się leczę nie chce obniżyć mi dawki leku

 4. Agata pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do kulturystyka[…]

 5. Nadia pisze:

  Witam ,choruje już 12 lat 

 6. Crash Test pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do psycholog poznań[…]

 7. Alexander pisze:

  Pani Wiktorio, a co to były za suplementy?