Randomizowane porównanie strategii zmniejszania leczenia w łagodnej, długotrwałej astmie cd

Badanie zakończyło się 31 lipca 2005 r. Protokół
Szczegółowe metody badań podano w Dodatkowym Dodatku (dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie www.nejm.org). Kluczowe kryteria włączenia do rejestracji w okresie wstępnym, podczas których flutykazon o otwartej etykiecie podawano przez 4 do 6 tygodni, obejmowały astmę zdiagnozowaną przez lekarza; w wieku 6 lat lub starszych i z wymuszoną objętością wydechową w ciągu sekundy (FEV1) wynoszącą 60% lub więcej wartości przewidywanej przed podaniem leku rozszerzającego oskrzela; oraz odwracalność niedrożności dróg oddechowych o 12% lub więcej przy użyciu agonisty receptorów beta lub prowokującego stężenia metacholiny powodującego zmniejszenie FEV1 o 20% na poziomie o 8 mg na mililitr lub mniej w ciągu poprzednich 2 lat.
Rysunek 2. Rysunek 2. Projekt badania. Kryteria włączenia do randomizacji po okresie docierania (rys. 2) były następujące: adekwatne przestrzeganie (tj. Ukończenie co najmniej 10 z 14 ostatnich dni codziennych kart pamiętnikowych i leczenie flutykazonem przez co najmniej 21 z poprzednich 28 dni) ; wartość FEV1 przed podaniem rozszerzania oskrzeli o co najmniej 80% wartości przewidywanej; wynik w Kwestionariuszu Kontroli Astmy17 mniejszy niż 1,5 (zakres, od 0 do 6, z niższymi wartościami wskazującymi na mniej ciężką astmę i 0,5 jednostki jako minimalną klinicznie istotną różnicę18); mniej niż 16 wdechów ratunkowego beta-agonisty stosowanego na tydzień w ciągu ostatnich 2 tygodni okresu docierania (z wyjątkiem leków przed treningiem); bez hospitalizacji, pilnej opieki medycznej (w przypadku astmy), doustnego podawania kortykosteroidów lub stosowania dodatkowych leków przeciw astmie w okresie docierania; oraz brak chorób przebiegających z gorączką (temperatura przekraczająca 38,0 ° C lub 100,4 ° F) w ciągu ostatnich 24 godzin.
Pacjenci zostali losowo przydzieleni do jednej z trzech grup leczenia (ze współczynnikiem przypisania 1: 1: 1) na podstawie projektu permutowanego bloku, stratyfikowanego według kliniki i wieku (6 do 14 lat w porównaniu do .15 lat) . Leczenie metodą podwójnie ślepej próby trwało 16 tygodni, a wizyty w klinice po 2, 4, 8, 12 i 16 tygodniach leczenia.
Zmienne wynikowe
Pierwszorzędowym kryterium oceny był czas do niepowodzenia leczenia, zdefiniowany jako wystąpienie któregokolwiek z następujących zdarzeń: hospitalizacja lub pilna wizyta lekarska na astmę zainicjowaną przez pacjenta lub lekarza; stosowanie kortykosteroidów do stosowania w leczeniu astmy lub konieczności stosowania w warunkach kortykosteroidów wziewnych kortykosteroidów w leczeniu astmy, zgodnie z ustaleniami lekarza prowadzącego badanie lub świadczącego opiekę astmy; zmniejszenie wartości FEV1 przed podaniem rozszerzającego się osocza do wartości większej niż 20% poniżej wartości wyjściowej zmierzonej podczas randomizacji; spadek szczytowego natężenia wydechu porannego do ponad 35% poniżej wartości wyjściowej (średnia w ostatnich 2 tygodniach okresu docierania) w ciągu 2 kolejnych dni; stosowanie 10 wdechów dziennie lub więcej agonisty receptorów beta przez 2 kolejne dni (z wyjątkiem leków przed ćwiczeniami); odmowa kontynuacji pacjenta z powodu braku satysfakcji z leczenia; lub orzeczenie przez lekarza, że pacjent powinien przerwać leczenie ze względów bezpieczeństwa. Kontynuację kontynuowano zgodnie z protokołem po odnotowaniu niepowodzeń leczenia.
Drugorzędne wyniki określone w protokole obejmowały pomiary czynności płuc (szczytowe natężenie wydechu z porannego dziennego kalendarza dla pacjentów i FEV1), 19 pomiarów objawów astmy i stosowanie leków z dziennych kart pamiętnych pacjentów, liczba dni, w których pacjenci byli wolni od objawów astmy i wyników związanych z jakością życia pacjentów
[patrz też: histigen, hipokrates gorzow, apopatram opinie ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Randomizowane porównanie strategii zmniejszania leczenia w łagodnej, długotrwałej astmie cd

 1. Cujo pisze:

  Świetny artykuł, mimo wszystko

 2. Lady Killer pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: aloes[…]

 3. Jacek pisze:

  Oprócz tego że masz problemy z tarczyca to prawdopodobnie cierpisz na tężyczkę utajona

 4. The Dude pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: zakupy[…]

 5. Airport Hobo pisze:

  Polecono mi fototerapię

 6. Sidewalk Enforcer pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: obdukcja warszawa[…]

 7. Malwina pisze:

  od 3 dni boli mnie brzuch z prawej strony kłuje mnie cos