Randomizowane porównanie strategii zmniejszania leczenia w łagodnej, długotrwałej astmie

Wskazówki dotyczące leczenia zalecają stosowanie wziewnych kortykosteroidów u pacjentów z astmą, u których występują trwałe objawy i ustąpienie terapii do minimum niezbędnego do utrzymania kontroli astmy. Niezależnie od tego, czy pacjenci z astmą, która jest dobrze kontrolowana za pomocą wziewnych kortykosteroidów dwa razy na dobę, mogą otrzymać leczenie obniżające dawki z montelukastem raz na dobę (nasza pierwotna hipoteza) lub raz na dobę propionian flutykazonu plus salmeterol (nasza wtórna hipoteza) nie zostały jeszcze ustalona. Metody
Losowo przydzielono 500 pacjentów z astmą, która była dobrze kontrolowana przez wziewny flutykazon (100 .g dwa razy na dobę) w celu uzyskania dalszego flutykazonu (100 .g dwa razy na dobę) (169 pacjentów), montelukastu (5 lub 10 mg na dobę) (166 pacjentów) lub flutikazon (100 .g) plus salmeterol (50 .g) na noc (165 pacjentów). Leczenie podawano przez 16 tygodni metodą podwójnie ślepej próby. Głównym rezultatem był czas do niepowodzenia leczenia.
Wyniki
Około 20% pacjentów, którym przypisano kontynuację flutykazonu lub zmieniono leczenie na flutikazon z salmeterolem, nie było leczone, w porównaniu z 30,3% pacjentów włączonych do montelukastu. Współczynnik ryzyka dla obu porównań wyniósł 1,6 (95% przedział ufności, 1,1 do 2,6, P = 0,03). Odsetek dni, w których pacjenci byli wolni od objawów astmy (78,7 do 85,8%) był podobny we wszystkich trzech grupach.
Wnioski
Pacjenci z astmą, która jest dobrze kontrolowana przy użyciu wziewnego flutykazonu podawanego dwa razy na dobę, mogą być włączeni w jeden raz na dobę flutykazon plus salmeterol bez zwiększonego wskaźnika niepowodzenia leczenia. Przejście na montelukast powoduje zwiększenie częstości niepowodzeń leczenia i zmniejszenie kontroli astmy; jednak pacjenci przyjmujący montelukast pozostawali bez objawów w 78,7% dni leczenia. (Numer ClinicalTrials.gov, NCT00156819.)
Wprowadzenie
Wskazówki dotyczące leczenia astmy zalecają stosowanie wziewnych kortykosteroidów jako leczenia pierwszego rzutu w przypadku uporczywej astmy wszystkich ciężkości.1-3. Po osiągnięciu kontroli astmy wytyczne zalecają ustąpienie terapii, aby zminimalizować niekorzystne działanie leków. . Większość badań dotyczących terapii stopniowej obejmuje pacjentów z umiarkowaną lub ciężką astmą.4-11
Nie przeprowadzono jeszcze systematycznych badań, czy u pacjentów z łagodną astmą, która jest dobrze kontrolowana przy użyciu doustnych kortykosteroidów podawanych w małych dawkach dwa razy na dobę, terapia może zostać zniesiona do alternatywnej, mniej intensywnej strategii leczenia bez utraty kontroli astmy. Prostsze schematy leczenia są ważne, ponieważ duża liczba pacjentów ma łagodną uporczywą astmę, a większość pacjentów z astmą uzupełnia receptę na leki kontrolne nieregularnie.12 Zapewnienie pacjentom skutecznych alternatyw, które są wygodniejsze niż leczenie kortykosteroidami i wiążą się z mniejszą ilością działań niepożądanych lub mniejszą liczbą negatywnych objawów. percepcja może zwiększyć przynależność pacjentów do leczenia i zminimalizować narażenie na leki przy zachowaniu kontroli astmy.
Zbadaliśmy następujące strategie leczenia stopniowego jako substytucje dla propionianu flutykazonu (100 .g dwa razy dziennie): montelukast (5 mg lub 10 mg) raz dziennie (główna alternatywa) lub flutykazonu (100 .g) plus salmeterol (50 .g) raz na dobę (wtórna alternatywa)
[podobne: histigen cena, histigen, molsidomina ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Randomizowane porównanie strategii zmniejszania leczenia w łagodnej, długotrwałej astmie

  1. Mr. Spy pisze:

    Jak olej lniany to tylko świeży i przechowywany w lodówce w ciemnej butelce

  2. Dancing Madman pisze:

    [..] Cytowany fragment: rehabilitacja kregoslupa[…]

  3. Alicja pisze:

    moja matka jadła w życiu mnóstwo mleka