Ratowanie stosowania beklometazonu i albuterolu w pojedynczym inhalatorze łagodnej astmy ad 6

Natomiast szczytowe natężenie przepływu wydechowego rano nie różniło się istotnie po niezbędnej terapii skojarzonej i po regularnej terapii beklometazonem lub regularnej terapii skojarzonej (Tabela 2). W porównaniu z grupą otrzymującą tak potrzebne leczenie albuterolem, wieczorne szczytowe natężenie wydechu było istotnie wyższe w grupie otrzymującej regularne leczenie beklometazonem, ale nie w grupie otrzymującej w razie potrzeby terapię skojarzoną (Tabela 2). W porównaniu z tak potrzebną terapią albuterolową, FEV1 przed podaniem rozszerzającego się osocza i wymuszona pojemność życiowa (FVC) były znacząco wyższe po stosowaniu w razie potrzeby terapii skojarzonej, ale nie po regularnej terapii beklometazonem (Tabela 2); wartości te nie różniły się istotnie między pacjentami otrzymującymi taką samą terapię skojarzoną a pacjentami otrzymującymi regularne leczenie beklometazonem lub z regularną terapią skojarzoną. Ryc. 3. Ryc. 3. Średnie (. SE) Poranne natężenie wydechu (PEF) porannego w zmodyfikowanej populacji, której celem jest leczenie. Brakujące wartości zostały zastąpione zgodnie z techniką ostatniej obserwacji (LOCF) (panel A) lub metodą największej wiarygodności (panel B). W razie potrzeby terapia skojarzona składała się z placebo dwa razy dziennie oraz 250 .g beklometazonu i 100 .g albuterolu w jednym inhalatorze; w razie potrzeby terapia albuterolem, placebo dwa razy dziennie plus 100 .g albuterolu w razie potrzeby; regularna terapia beklometazonem, 250 .g beklometazonu dwa razy dziennie i 100 .g albuterolu w razie potrzeby; i regularną terapię skojarzoną, 250 .g beklometazonu i 100 .g albuterolu w jednym inhalatorze dwa razy dziennie plus 100 .g albuterolu w razie potrzeby. Wartości P dla porównania ze średnią dla ostatniego tygodnia okresu docierania (linia podstawowa) są następujące. W panelu A, wśród pacjentów otrzymujących tak potrzebną terapię albuterolem, P <0,001 dla 5 i 6 tygodnia, P = 0,001 dla tygodni 11 i 12, P = 0,01 dla tygodni 17 i 18, i P = 0,03 dla tygodni 23 i 24. W panelu B, wśród pacjentów otrzymujących tak potrzebną terapię albuterolem, P <0,001 dla 5 i 6 tygodnia, P <0,001 dla tygodni 11 i 12, P = 0,001 dla tygodni 17 i 18, i P = 0,009 dla tygodni 23 i 24; wśród pacjentów otrzymujących regularne leczenie beklometazonem, P = 0,01 dla tygodni 17 i 18, i P = 0,006 dla tygodni 23 i 24.
W grupie otrzymującej tak potrzebną terapię albuterolem, szczytowe natężenie przepływu wydechowego było niższe podczas pierwszych 2 tygodni leczenia, w porównaniu do wartości wyjściowych, i pozostało niższe do końca badania (Figura 3 oraz Tabele A i B z Dodatek dodatkowy). Zgodnie z analizą największej wiarygodności, szczytowe natężenie przepływu wydechowego było znamiennie wyższe w tygodniach 17 i 18 i następnie, w porównaniu do wartości wyjściowych, w grupie otrzymującej regularne leczenie beklometazonem, ale nie w pozostałych trzech grupach (Figura 3B i Tabela B). Dodatku Uzupełniającego). W porównaniu do wartości wyjściowej, FEV1 i FVC znacznie się zwiększyły, zarówno w grupie, w której stosowano taką samą kombinację, jak iw zwykłej grupie skojarzonej, a wieczorne szczytowe natężenie wydechu znacznie wzrosło w regularnej grupie skojarzonej. Zgodnie z analizą maksymalnego prawdopodobieństwa szczytowe natężenie wydechu szczytowego i FEV1 (procent przewidywanej wartości) znacznie wzrosły w regularnej grupie beklometazonu (Dodatek).
Objawy i stosowanie leków ratunkowych
W porównaniu z grupą otrzymującą tak potrzebną terapię albuterolem, grupa otrzymująca w razie potrzeby terapię skojarzoną miała mniej nocnych przebudzeń, a grupa otrzymująca regularny beklometazon miała mniej codzienne stosowanie leków ratujących (tabela 2)
[podobne: peptydy natriuretyczne, halp szczecin, enea międzychód ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Ratowanie stosowania beklometazonu i albuterolu w pojedynczym inhalatorze łagodnej astmy ad 6

 1. Olga pisze:

  Kiedyś mojej siostrze laryngolog zalecił laser i sollux na zatoki

 2. Wheels pisze:

  [..] Cytowany fragment: zaćma[…]

 3. Murmur pisze:

  Mi lekarz zalecił zmianę diety i stosowanie dużo antyoksydantów, polecił wyciąg z modrzewia dahurskiego z witaminą c oraz więcej ruchu

 4. Jan pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do stomatolog Warszawa Żoliborz[…]

 5. Aleksander pisze:

  lekarze stwierdzili u mnie niedoczynnosć ciąży przepisali leki