Ratowanie stosowania beklometazonu i albuterolu w pojedynczym inhalatorze łagodnej astmy ad 8

Bezpieczeństwo
Liczba zdarzeń niepożądanych nie różniła się istotnie pomiędzy grupami leczonymi (patrz Dodatek Uzupełniający). Poważne działania niepożądane zgłaszano tylko u dwóch pacjentów: jeden pacjent otrzymujący w razie potrzeby terapię skojarzoną miał niedrożność krwiopochodną, a jeden pacjent otrzymujący regularną terapię beklometazonem miał niedokrwienie mięśnia sercowego.
Dyskusja
Stwierdziliśmy, że stosowanie ratunkowego podawania kombinacji krótko działającego .2-agonisty (albuterol, 100 .g na zaciągnięcie) i kortykosteroidu (beklometazonu, 250 .g na zaciągnięcie) w pojedynczym inhalatorze jest równoznaczne z regularnym leczeniem za pomocą wziewnego beklometazonu (250 .g dwa razy dziennie) w łagodzeniu łagodnej uporczywej astmy. To odkrycie sugeruje, że łagodna uporczywa astma może nie wymagać regularnego leczenia wziewnymi kortykosteroidami, ale raczej tylko w razie potrzeby stosowania wziewnego kortykosteroidu i wziewnego leku rozszerzającego oskrzela, chociaż dawka wziewnego beklometazonu w naszym badaniu była stosunkowo wysoka.
Zwykła terapia beklometazonem i w razie potrzeby terapia skojarzona z beklometazonem i albuterolem przewyższały leczenie albuterolowe w zależności od szczytowego przepływu wydechowego porannego i niektórych badanych klinicznie wyników. To odkrycie sugeruje, że pacjenci leczeni albuterolem w razie potrzeby mieli objawy astmy po wycofaniu leczenia za pomocą zwykłego beklometazonu. Wydaje się prawdopodobne, że ci pacjenci wymagali dodatkowego leczenia kontrolnego w celu uzyskania pełniejszej kontroli astmy. Różnice między grupami w średnich porannych szczytowych natężeniach przepływu wydechowego były niewielkie i mieściły się w granicach CI ekwiwalencji używanej do zasilania badania. Jednak różnice te były również związane z wyższością w odniesieniu do niektórych istotnych wyników klinicznych (np. Liczba zaostrzeń lub nocnych przebudzeń), co sugeruje, że są one istotne klinicznie. Te same efekty, co zwykły beklometazon, stwierdzono przy stosowaniu połączenia beklometazonu i albuterolu, co jest korzystniejszą opcją, ponieważ jest prostsze i wiąże się z mniejszą skumulowaną dawką wziewnego kortykosteroidu.
Nasze wyniki potwierdzają i przedłużają wnioski Boushey i wsp., 14, którzy wykazali, że łagodna i trwała astma jest w równym stopniu kontrolowana przez przerywane i regularne leczenie wziewnymi kortykosteroidami. W przeciwieństwie do tego badania, które obejmowało 10-dniowy cykl kortykosteroidów wziewnych o dużej dawce w przypadku zaostrzeń i tak potrzebnego albuterolu w celu uzyskania ulgi, przetestowaliśmy prostszą alternatywę tak potrzebnego zastosowania kombinacji wziewnego kortykosteroidu i wziewnego leku rozszerzającego oskrzela. , aczkolwiek przy stosunkowo wysokiej dawce beklometazonu. W związku z tym nasze badania poszły o krok dalej niż Boushey et al .: pacjentom nie przedstawiono pisemnego planu działania, ale poinstruowano ich, aby używali wdychanych leków w każdym przypadku, gdy potrzebowali złagodzenia objawów.
Wcześniejsze badania wykazały, że stosowanie wziewnych kortykosteroidów może zmniejszać częstość hospitalizacji związanej z astmą i zgonu26, 27 oraz że regularna terapia za pomocą wziewnych kortykosteroidów w łagodnej astmie zmniejsza częstość zaostrzeń i może zmniejszać tempo spadku czynności płuc.4 -6,10 Jednak badania te obejmowały pacjentów z łagodną lub umiarkowaną astmą, podczas gdy nasze badanie obejmowało tylko pacjentów z łagodną uporczywą astmą
[przypisy: hipokrates gorzow, hipokrates gorzów, histigen ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Ratowanie stosowania beklometazonu i albuterolu w pojedynczym inhalatorze łagodnej astmy ad 8

 1. The Dude pisze:

  zamiast zajadać się tabletkami przeciwbólowymi

 2. Turnip King pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu usuwanie zaćmy[…]

 3. Mad Irishman pisze:

  Moze i prawda ale lekarze mowia inaczej

 4. Liliana pisze:

  Article marked with the noticed of: cennik implantów[…]

 5. Iga pisze:

  Ja mam takie zmiany, małe, od 15 roku życia