Ratowanie stosowania beklometazonu i albuterolu w pojedynczym inhalatorze łagodnej astmy ad 9

Nasze 6-miesięczne badanie było wystarczająco długie, aby wykazać, że w razie potrzeby stosowanie beklometazonu i albuterolu wystarcza do kontrolowania łagodnej uporczywej astmy, ale było zbyt krótkie, aby określić, czy terapia wpływa na naturalną historię astmy. Ponieważ rola wziewnych kortykosteroidów w modyfikowaniu naturalnej historii astmy jest kontrowersyjna, potrzebne będą duże, długoterminowe badania, aby rozwiązać ten problem. Proste, oparte na objawach stosowanie wziewnego beklometazonu i albuterolu może przezwyciężyć jeden z głównych problemów w leczeniu chorób przewlekłych, takich jak astma: słaba zgodność.28,29 Złe przestrzeganie jest szczególnie prawdopodobne u pacjentów z łagodną astmą, którzy mają rzadką chorobę. Ponadto, mimo że regularne małe dawki wziewnych kortykosteroidów są bezpieczne, to pewne jest ich długotrwałe przyjmowanie.31 W naszym badaniu, w porównaniu z regularnym stosowaniem beklometazonu, objawowe stosowanie beklometazonu i albuterolu było związane z niższa skumulowana dawka beklometazonu (18,48 mg przez 6 miesięcy), co odpowiada zwykłej dawce dziennej 100 .g. Dokładne zmniejszenie skumulowanej dawki wziewnego kortykosteroidu nie mogło zostać ustalone w naszym badaniu, ponieważ nie miareczkowano dawki wziewnego beklometazonu i stosowaliśmy stosunkowo wysoką dawkę (250 .g dwa razy dziennie) w zwykłej grupie beklometazonu. Stosunkowo wysoka dawka beklometazonu może być wymagana, gdy lek jest przyjmowany w razie potrzeby, podczas gdy dawka mniejsza niż 250 .g dwa razy dziennie może wystarczyć do osiągnięcia tego samego stopnia kontroli; tak więc efekt oszczędzania kortykosteroidów obserwowany w tym badaniu może być artefaktem projektu badania.
Nasze dane na temat zaostrzeń potwierdzają, że w razie potrzeby leczenie beklometazonem i albuterolem, a także regularne leczenie beklometazonem, przewyższają tak potrzebne leczenie samym albuterolem. Jednak wyniki te należy interpretować ostrożnie, ponieważ nasze badanie nie było w stanie wykryć wpływu leczenia na zaostrzenia astmy.
Skutki regularnego leczenia skojarzonego beklometazonem i albuterolem nie tylko były podobne do efektów regularnego leczenia beklometazonem w monoterapii, ale także wiązały się ze zwiększoną częstością zaostrzeń, które z nieznanych przyczyn kontrastowały z poprawą niemal wszystkich objawów. inne punkty końcowe. Te wyniki sugerują, że regularne leczenie lekiem rozszerzającym oskrzela, szczególnie krótko działającymi lekami rozszerzającymi oskrzela, 7, 32, 33 jest nie tylko nieskuteczne32 – nawet jeśli podawane w połączeniu z wziewnymi kortykosteroidami – ale może być szkodliwe dla pacjentów z łagodną astmą.34-36
[przypisy: molsidomina, histigen cena, apopatram ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Ratowanie stosowania beklometazonu i albuterolu w pojedynczym inhalatorze łagodnej astmy ad 9

 1. Hightower pisze:

  [..] Cytowany fragment: koncentrator tlenu[…]

 2. Easy Sweep pisze:

  mają podpisaną umowę z NFZ na pełną refundację takiego zabiegu? 

 3. Aurelia pisze:

  Article marked with the noticed of: salon kosmetyczny[…]

 4. The Howling Swede pisze:

  Badajcie sobie poziom potasu w organizmie