Ratowanie stosowania beklometazonu i albuterolu w pojedynczym inhalatorze łagodnej astmy cd

Pacjenci zostali poinstruowani w zakresie stosowania przepływomierza szczytowego (Mini-Wright, Clement Clarke) i powiedziano im, aby codziennie rejestrowali następujące dane w dzienniczkach: wskaźnik szczytowego przepływu wydechowego rano i wieczorem, objawy astmy, liczba nocnych przebudzeń , spożycie badanych leków i liczba podmuchów leków ratunkowych. Objawy w ciągu dnia oceniano wieczorem, a objawy nocne rano, z użyciem czteropunktowej skali.24 Objawy w ciągu dnia wahały się od 0 (brak objawów) do 4 (objawy występujące przez większość dnia i wpływające na codzienne zajęcia); Objawy nocne były w zakresie od 0 (brak objawów) do 4 (objawy tak silne, że nie pozwalały na sen). Pacjenci brali udział w 4-tygodniowym okresie docierania, podczas którego otrzymywali 250 .g wziewnego dipropionianu beklometazonu dwa razy dziennie i albuterolu w razie potrzeby w celu złagodzenia objawów. Pacjenci przystąpili do badania, jeśli ich astma była kontrolowana, jak zdefiniowano jako brak jakiegokolwiek z następujących zdarzeń w ciągu ostatnich 2 tygodni okresu docierania25: dobowa zmienność szczytowego natężenia wydechu ponad 20% po 2 kolejnych dni, stosowanie czterech lub więcej wdechów ratunkowego albuterolu dziennie przez 2 kolejne dni, stosowanie doustnych kortykosteroidów i co najmniej 80% przestrzeganie stosowania pamiętnika i leków.
Po włączeniu do badania pacjenci zostali losowo przydzieleni do otrzymania jednej z czterech terapii wziewnych: placebo dwa razy dziennie oraz 250 .g beklometazonu i 100 .g albuterolu w jednym inhalatorze w razie potrzeby (w razie potrzeby terapia skojarzona); placebo dwa razy na dobę plus 100 .g albuterolu w razie potrzeby (w razie potrzeby leczenie albuterolem, jako kontrola); 250 .g beklometazonu dwa razy dziennie i 100 .g albuterolu w razie potrzeby (regularne leczenie beklometazonem); lub 250 .g beklometazonu i 100 .g albuterolu w jednym inhalatorze dwa razy dziennie plus 100 .g albuterolu w razie potrzeby (regularne leczenie skojarzone). Pacjenci nie otrzymali pisemnego planu działania, który wskazywałby na konieczność stosowania badanych leków, ale po prostu poinstruowano ich, aby używali ich w dowolnym momencie, gdy byli potrzebni do złagodzenia objawów.
Pacjenci zostali losowo przydzieleni do grupy leczonej zgodnie z listą sporządzoną przy użyciu generatora liczb losowych i konstrukcji zrównoleglonych bloków podzielonych według centrum. Każdy badacz przypisał każdemu pacjentowi najniższą liczbę dostępną na miejscu, zgodnie z kolejnością chronologiczną wejścia do badania podczas wizyty losowej.
Wizyty kliniki odbyły się na początku (wizyta 1) i koniec (wizyta 2) okresu docierania, a następnie w tygodniach badań 4, 8, 12, 16, 20 i 24, w sumie 8 wizyt. Podczas każdej wizyty badacz sprawdzał karty dzienników i sprawdzał zgodność z przydzielonym leczeniem. Zgodni pacjenci byli uważani za tych, którzy zażyli co najmniej 80% badanych leków przepisanych od ostatniej wizyty i konsekwentnie wypełniali kartki z datą od ostatniej wizyty.
Zmienne wynikowe
Pierwszorzędowym wynikiem porównania pomiędzy grupami terapeutycznymi była średnia szybkość porannego szczytowego przepływu wydechowego w tygodniach 23 i 24. Drugorzędne wyniki obejmowały inne zmienne czynnościowe, wyniki objawów oraz liczbę i nasilenie zaostrzeń (patrz Dodatek dodatkowy).
Podczas każdej wizyty klinicysta dokonał przeglądu kart dzienniczków, aby ocenić liczbę i nasilenie zaostrzeń, zgodnie z wcześniejszym opisem.25 Łagodne zaostrzenie zdefiniowano jako przebudzenie w nocy z powodu astmy lub jako zmniejszenie szczytowego natężenia wydechu porannego do ponad 20% poniżej wartości bazowej, użycie więcej niż trzech dodatkowych wdechów dziennie na leki ratunkowe (albuterol lub beklometazon i albuterol) w porównaniu z okresem odniesienia (ostatni tydzień okresu docierania) dla 2 lub więcej kolejne dni lub jedno i drugie
[przypisy: humanidas, hipokrates gorzów, apopatram opinie ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Ratowanie stosowania beklometazonu i albuterolu w pojedynczym inhalatorze łagodnej astmy cd

 1. Woo Woo pisze:

  Article marked with the noticed of: bio żywność[…]

 2. Olga pisze:

  pacjent musi leżeć absolutnie nieruchomo

 3. Shooter pisze:

  Article marked with the noticed of: stomatolog bielsko[…]

 4. Old Man Winter pisze:

  no to niegroźne czy nie?