Regulacja poziomu glukozy u młodych dorosłych o bardzo niskiej masie urodzeniowej ad

Grupa porównawcza została dopasowana do wieku, płci i szpitala porodowego. Metody
Przedmioty
Oryginalna kohorta badana składała się z 335 kolejnych niemowląt o bardzo niskiej masie urodzeniowej urodzonych między styczniem 1978 r. A grudniem 1985 r., Które zostały wypuszczone żywcem z oddziału intensywnej opieki noworodków Szpitala Dziecięcego w Centralnym Szpitalu Uniwersyteckim w Helsinkach, jedynego wyższego ośrodka opieki neonatologicznej w Prowincja Uusimaa, Finlandia.
Wybraliśmy grupę porównawczą z zapisów wszystkich kolejnych porodów w każdym szpitalu porodowym. Dla każdego z osobników o bardzo niskiej masie urodzeniowej wybraliśmy następne dostępne niemowlęta urodzone w jednym czasie (wiek ciążowy, .37 tygodni) tej samej płci, które nie były małe w wieku ciążowym (wynik odchylenia standardowego dla masy urodzeniowej, . -2).
Następnie prześledziliśmy wszystkie tematy w młodym wieku dorosłym, korzystając z danych z Centrum Rejestracji Populacji w Finlandii. Śmiertelność z wypisu ze szpitala do czerwca 2004 r. Wyniosła 1,8% dla osób o bardzo niskiej masie urodzeniowej i 1,0% dla grupy porównawczej urodzonej w terminie. Wśród osób, które przeżyły, udało nam się skontaktować z 95,1% osób o bardzo niskiej masie urodzeniowej i 96,8% osób urodzonych w terminie. Zaprosiliśmy 255 osób o bardzo niskiej masie urodzeniowej i 314 pacjentów urodzonych w terminie, którzy mieszkali w rejonie Helsinek, aby wziąć udział w badaniu; 166 osób o bardzo niskiej masie urodzeniowej (65,1%) i 172 osób urodzonych w terminie (54,8%) zgodziło się wziąć udział. W sumie 43,3% osób o bardzo niskiej masie urodzeniowej i 40,6% osób urodzonych w terminie to mężczyźni. Masa urodzeniowa mieściła się w zakresie od 600 do 1500 g w grupie o bardzo niskiej masie urodzeniowej i od 2560 do 4930 g w grupie określanej terminem; wiek ciążowy wahał się od 24,0 do 35,6 tygodnia w grupie z bardzo niską masą urodzeniową i od 37,0 do 42,9 tygodnia w grupie z określeniem płci. Spośród uczestników o bardzo niskiej wadze urodzeniowej 23 (14%) pochodziło z ciąż bliźniaczych, a 5 (3%) z ciąży trójdzielnej.
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka niemowląt o bardzo niskiej masie urodzeniowej i urodzonych na czas. Do zdefiniowania stanu przedrzucawkowego13 i dysplazji oskrzelowo-płucnej przyjęliśmy standardowe kryteria.14 Dane okołoporodowe i noworodkowe z dokumentacji klinicznej i szpitalnej uczestników badania i osób nie będących uczestnikami były podobne, z wyjątkiem niższego odsetka porażenia mózgowego w wieku 15 miesięcy wśród uczestników z bardzo niskim urodzeniem. waga (tabela 1). Spośród 89 osób o bardzo niskiej masie urodzeniowej, które nie brały udziału w badaniu, 11 uznało niepełnosprawność za powód nieuczestniczenia.
Niemowlęta o bardzo niskiej masie ciała ważono codziennie podczas pobytu w szpitalu i podczas wizyt w kliniki po wypisaniu ze szpitala. Jeśli w zapisach brakowało 36 lub 40 tygodni okresu pomenmentarnego, w naszych analizach uwzględniliśmy wartość interpolowaną na podstawie pomiarów dostępnych w ciągu 10 dni przed i 20 dni po tych punktach czasowych. Wagi przeliczono na wyniki odchylenia standardowego według fińskich tabel urodzenia15. Protokół badania został zatwierdzony przez komisję etyczną w Centralnym Szpitalu Uniwersyteckim w Helsinkach, a wszyscy uczestnicy wyrazili pisemną świadomą zgodę. W trakcie tego badania nie wystąpiły zdarzenia niepożądane.
Pomiary kliniczne
Wszyscy uczestnicy uczęszczali do kliniki w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego po całonocnym poście trwającym co najmniej 8 godzin
[podobne: halp szczecin, apopatram cena, histigen cena ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Regulacja poziomu glukozy u młodych dorosłych o bardzo niskiej masie urodzeniowej ad

 1. Diana pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: szkolenia pierwszej pomocy[…]

 2. Maja pisze:

  jak byłam ostatnio na wakacjach to strasznie bolał mnei brzuch

 3. Snow Hound pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dermatolog lublin[…]

 4. Lady Killer pisze:

  nadciśnienie i cholestrol mozna opanować za pomocą taxivitalu