Regulacja poziomu glukozy u młodych dorosłych o bardzo niskiej masie urodzeniowej czesc 4

Proporcjonalne różnice zostały przetestowane za pomocą testu chi-kwadrat Pearsona lub dokładnego testu Fishera. Najwyższy kwartyl stężeń insuliny określono jako stężenia insuliny równe najwyższemu kwartetowi swojemu płciowi w grupie porównawczej. Upośledzona tolerancja glukozy, cukrzyca typu 2 i zaburzenia stężenia glukozy na czczo zostały określone zgodnie z kryteriami American Diabetes Association. 20 Modele logistyczne zostały dopasowane do przewidywania najwyższego kwartetu modeli poziomu insuliny i regresji liniowej w celu przewidywania stężeń glukozy i insuliny oraz HOMA-IR indeks. Wykluczyliśmy sześć osób z analiz, ponieważ dwa nie przestrzegały schematu postu, jeden miał cukrzycę typu 1, jeden miał panopojektaryzm, a dwie były w ciąży. Chociaż przedstawiamy skład ciała osobno dla mężczyzn i kobiet, nie znaleźliśmy dowodów na interakcje dotyczące płci (P> 0,10 dla wszystkich terminów interakcji), a zatem mężczyźni i kobiety zostali połączeni do analiz, z dostosowaniem pod względem płci, wieku i płci. czynniki wymienione w Tabeli 2. Testy istotności były dwustronne, z błędem typu ustalonym na 0,05. Wyniki
Charakterystyka kohorty
Tabela 3. Tabela 3. Antropometria i skład ciała młodych dorosłych o bardzo niskiej masie urodzeniowej i grupie porównawczej urodzonych na czas. Tabela 3 przedstawia wielkość i skład ciała u mężczyzn i kobiet w średnim wieku 22,4 lat (zakres 18,5 do 27,1). W porównaniu z osobnikami urodzonymi w terminie, kobiety o bardzo niskiej masie urodzeniowej były o 5,3 cm krótsze (P <0,001), a mężczyźni byli o 5,9 cm krótsze (P <0,001). Kobiety z bardzo niską masą urodzeniową miały wskaźnik masy ciała, który był o 2,4% niższy niż u kobiet w grupie porównawczej (P = 0,29); mężczyźni w grupie o bardzo niskiej masie urodzeniowej mieli wskaźnik masy ciała o 5,9% niższy (P = 0,02). Niższy wskaźnik masy ciała u osób o bardzo niskiej masie urodzeniowej wydawał się wynikać z mniejszej masy zarówno chudej, jak i tłuszczowej; procent tkanki tłuszczowej, stosunek procentowy tłuszczu tułowia do odsetka tkanki tłuszczowej nogi i stosunek obwodu talii do bioder były podobne jak w grupie porównawczej. Jednak beztłuszczowa masa ciała dostosowana do aktualnej wysokości była o 3,3% niższa wśród kobiet i o 5,3% niższa wśród mężczyzn w grupie o bardzo niskiej masie urodzeniowej (P = 0,04 i P = 0,01, odpowiednio).
Doustny test tolerancji glukozy, poziomy lipidów w surowicy i ciśnienie krwi
Rycina 1. Ryc. 1. Stężenia glukozy i insuliny oraz wskaźnik oporności na insulinę (HOMA-IR) u młodych dorosłych o bardzo niskiej masie urodzeniowej (VLBW) i grupie porównawczej młodych dorosłych urodzonych w terminie. Geometryczne średnie z 95-procentowymi przedziałami ufności są pokazane dla nieskorygowanych zmiennych (kwadratów) i dla zmiennych skorygowanych o wiek, płeć, wskaźnik masy ciała, intensywność ćwiczeń, obecność lub brak cukrzycy rodzicielskiej i poziom wykształcenia rodziców (kółka). W każdym panelu pierwsza wartość P odnosi się do modelu niedostosowanego, a druga wartość P do skorygowanego modelu. Wysokość każdego panelu jest wyskalowana, aby odpowiadała trzem czwartym odchylenia standardowego logarytmu zmiennej. Aby przeliczyć wartości dla glukozy na miligramy na decylitr, podziel przez 0,05551. Aby przekonwertować wartości dla insuliny na pikomole na litr, należy pomnożyć przez 6.
Tabela 4. Tabela 4
[patrz też: peptydy natriuretyczne, histigen cena, zaberd ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Regulacja poziomu glukozy u młodych dorosłych o bardzo niskiej masie urodzeniowej czesc 4

 1. Ludwik pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: boldenone undecylenate[…]

 2. Bruno pisze:

  Tydzień temu moja mama dostała ciężkiego udaru niedokrwiennego.

 3. Liwia pisze:

  Article marked with the noticed of: psychotesty dla kierowców[…]

 4. Marika pisze:

  Moja mama tez im wierzyla

 5. 57 Pixels pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: podgrzewacze do kamieni[…]

 6. Old Man Winter pisze:

  czy to możliwe, żeby włókniak zniknął?