Rynek Medycyna: Powstanie sieci szpitali dla zysku

Jak mówi kurtka z książki, Marketplace Medicine z pewnością wzbudzi kontrowersje. Autor jest badaczem Fulbrighta. Jest także reporterem śledczym i pisze w tym stylu. Pracownicy służby zdrowia, pacjenci, studenci biznesu, inwestorzy i przedsiębiorcy zainteresowani szybko zmieniającymi się zmianami w dostarczaniu opieki medycznej w ciągu ostatnich 30 lat będą zadowoleni z tej książki. Wyczerpująca, choć powtarzalna historia rozwoju sieci szpitali for-profit zmusza czytelnika do sfałszowania stron (czasem z wielką emocją) za lub przeciw temu, co uważam za własne uprzedzenia autora. Wydaje się, że te uprzedzenia są w dużej mierze sprzeczne z nadmiernie kosztownymi – i niektórymi – trudnymi do uzyskania – systemami opieki. Na marginesie, książka może być warta przeczytania z punktu widzenia tego, jak szpitale non-profit mogą ewoluować, ponieważ również wchodzą na rynek. Trudne położenie niedożywionych, nieubezpieczonych i ubogich nie jest zaniedbane, a obwinianie jest różnie umiejscowione. Czytelnicy będą zainteresowani historiami, jak powstały i rozwijały się główne sieci szpitali (np. Hospital Corporation of America, Humana i National Medical Enterprises), a także w porównaniach między przemysłem medycznym i motoryzacyjnym, hotelarstwem, stalą, i inne, bardziej konwencjonalne gałęzie przemysłu. Książka dotyczy praktycznie każdego aspektu zmieniającego się systemu opieki zdrowotnej, w tym finansowania, politycznych manewrów w zawodzie i poza nim, organizacji opieki zdrowotnej i organizacji preferowanych dostawców, grup związanych z diagnozą, szkół medycznych, akademickich centrów medycznych, lekarzy i pielęgniarek . Znaczna część treści została już omówiona w innym miejscu, ale nie tak kompletnie i nie w tak prowokujący i czytelny sposób. Chociaż Lindorff przedstawia pewne sugestie, nie dostarcza nowych odpowiedzi ani pewnych rozwiązań.
Interesująca jest sekcja zatytułowana Pieniądze publiczne, zdobycz prywatna , podobnie jak rozdział Ciężki kurs sprzedaży: nowy wspaniały świat medycyny for-profit , który wskazuje, że szpitale na rzecz zysku nie są jedynymi, które mają wypróbowane reklamy – nawet niektóre publiczne szpitale to zrobiły. Lindorff podkreśla, że brak kontroli społeczności jest cechą charakterystyczną sieci szpitali nastawionych na zysk i że prawdopodobnym rezultatem jest mniejsze zainteresowanie usługami społecznościowymi i utrata tanich, niskobudżetowych usług. Czytelnik otrzymuje także wgląd w butikową opiekę medyczną i luksusowe szpitale do opieki medycznej.
Wraz ze wzrostem konkurencji dla pacjentów, wydaje się, że tendencja ta nie jest związana z wolnością wyboru dla konsumentów. Lekarze stają się odpowiedzialni przed menedżerami szpitali i firmami ubezpieczeniowymi, szpitale stają się odpowiedzialne przed inwestorami (często firmami ubezpieczeniowymi), a sieci szpitali ubiegają się o zawężenie umów o opiekę zdrowotną z pracodawcami w celu utworzenia systemów opieki zarządzanej . Lekarze nie są pozostawieni bez winy, a ich czasami podejrzane relacje z ubezpieczycielami, szpitalami i joint venture są widoczne.
Pomimo swoich problemów, giganci branży medycznej na rzecz zysku nadal będą głównymi płatnikami i dostawcami usług opiekuńczych. Niezależnie od tego, czy ewoluuje amerykański system krajowej opieki zdrowotnej, podejrzewam, że Pan Lindorff zdaje sobie sprawę, że poprawki w obecnym systemie będą wymagać więcej niż powtarzających się niezadowoleń z ubezpieczycieli i dostawców usług, konkurencyjnych szpitali nienastawionych na zysk, zorganizowanej medycyny, szkół medycznych, akademickich centrów medycznych, lekarzy i pielęgniarek, Białego Domu, i Kongres.
Norman S. Stearns, MD
Tufts University School of Medicine, Boston, MA 02111

[więcej w: apopatram opinie, domat nysa, hipokrates gorzów ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Rynek Medycyna: Powstanie sieci szpitali dla zysku

 1. Guillotine pisze:

  Kolejna sprawa to otyłość na osiedlach

 2. Waylay Dave pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: jagody acai[…]

 3. Leonard pisze:

  Zawsze w takich artykułach dot. raka lekarze obwiniają pacjentów

 4. Pola pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: kurs tatuażu[…]

 5. Jokers Grin pisze:

  Najlepiej to robic badania kontrolne

 6. Skull Crusher pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do ortodoncja[…]

 7. Kuba pisze:

  I prosze nie zwalac winy na lekarzy