Rząd w medycynie

Chociaż nie jestem dostawcą usług medycznych reprodukcyjnych, byłem zaniepokojony odczytaniem ostatniej decyzji Sądu Najwyższego w sprawie Gonzales przeciwko Carhart. Dlaczego powinienem się tak martwić. Praktyczne konsekwencje ustawy aborcji częściowej urodzenia są tak dalekie od mojej praktyki medycznej w medycynie płuc i intensywnej terapii, że orzeczenie nie powinno mieć wpływu na mnie. Rzeczywiście, skoro większość osób zajmujących się opieką zdrowotną nie będzie bezpośrednio dotknięta tą decyzją, dlaczego w ogóle mamy się tym przejmować. Dzieje się tak, ponieważ, jak podkreślają Charo1 i Greene2 w tym wydaniu czasopisma, niniejszą decyzją Sąd Najwyższy usankcjonował wtargnięcie ustawodawstwa do codziennej praktyki medycznej. W 2005 roku wszyscy widzieliśmy katastrofalne konsekwencje ingerencji Kongresu w przypadku Terri Schiavo. W takim przypadku sądy rozsądnie zdecydowały, że Kongres nie powinien praktykować medycyny. Prawidłowo orzekli, że podejmowanie decyzji medycznych powinno być podejmowane przez osoby najbliższe szczegółom i subtelnościom danej sprawy. Decyzje takie muszą być podejmowane indywidualnie, z myślą o najlepszym interesie pacjenta w umyśle praktyka.
Nie chodzi o to, że lekarze nie chcą nadzoru i otwartej dyskusji na delikatne sprawy, ale raczej chcemy, aby dyskusje te odbywały się wśród świadomych i kompetentnych osób, które działają w najlepiej pojętym interesie konkretnego pacjenta. Regulacje rządowe nie mają miejsca w tym procesie. W 1997 r. Inny redaktor czasopisma, Jerome Kassirer, zabrał Kongres do zadania w zakresie uprawiania lekarstw bez licencji3. Podał szereg przykładów, w tym zdanie prekursora ustawy, którą Sąd Najwyższy podtrzymał w ubiegłym tygodniu. Wraz z Gonzales v. Carhart, sądowy oddział niestety przyłączył się do działu prawnego w zakresie praktykowania medycyny bez licencji.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Ten artykuł (10.1056 / NEJMe078086) został opublikowany na stronie www.nejm.org 23 kwietnia 2007.
[patrz też: ile lat trwają studia, apopatram, peptydy natriuretyczne ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Rząd w medycynie

  1. Iga pisze:

    A ja myslalam, ze mi magnezu brakuje

  2. The Dude pisze:

    [..] Cytowany fragment: stomatologia bydgoszcz[…]

  3. Dr. Cocktail pisze:

    w stosunku do lasera to duży krok na przód