Sąd Najwyższy i prawa do aborcji ad 6

Kennedy wybiera Kongres: Prawo nie musi dawać lekarzom nieskrępowanym wyboru w trakcie ich praktyki medycznej, ani też nie powinno podnosić ich statusu ponad innych lekarzy w środowisku medycznym. . . . Niepewność medyczna nie wyklucza korzystania z władzy ustawodawczej w kontekście aborcji tak samo jak w innych kontekstach. 4 Ponadto Kennedy twierdzi, że prawo nie nakłada zbędnego obciążenia na kobiety z innego powodu: alternatywne sposoby zabijania płód nie był zabroniony. W swoich słowach: Jeśli nienaruszona procedura D & E jest naprawdę konieczna w pewnych okolicznościach, wydaje się prawdopodobne, że zastrzyk, który zabija płód, jest alternatywą na mocy ustawy, która pozwala lekarzowi na wykonanie zabiegu . Sprawiedliwość Ginsburg s Dissent
Pisząc o czterech sędziach w mniejszości, Sprawiedliwość Ruth Bader Ginsburg zauważa: Dzisiejsza decyzja jest alarmująca. Odmawia poważnie traktowania Casey i Stenberg. Toleruje, a nawet pochwala interwencję federalną, aby zakazać w całym kraju procedury uznanej za konieczną i właściwą w niektórych przypadkach przez American College of Obstetricians (ACOG). Zaciera linię, mocno przyciągniętą w Casey, między aborcją na czas pożycia i pożyciem. I po raz pierwszy od Roe, sąd błogosławi zakaz bez wyjątku chroniący zdrowie kobiety 4.
Ginsburg twierdzi, że większość Trybunału uchyliła wniosek w Stenberg, że wyjątek zdrowotny jest wymagany, gdy znaczący autorytet medyczny popiera twierdzenie, że zakazanie określonej procedury aborcyjnej może zagrażać zdrowiu kobiet. . . 4 Wniosek ten, poparty dowodami przedstawionymi przez dziewięć organizacji zawodowych, w tym ACOG, oraz wnioski wszystkich trzech sądów rejonowych Stanów Zjednoczonych, które usłyszały dowody dotyczące ustawy i jej skutków, były bezpośrednio sprzeczne z deklaracją Kongresu mówiąc, że nie ma wiarygodnych dowodów medycznych aborcje na częściowe porody są bezpieczne lub bezpieczniejsze niż inne zabiegi aborcyjne. Nawet Sędzia Kennedy zgodził się, że stwierdzenie Kongresu jest nie do utrzymania.
Justice Ginsburg konkluduje, że pozostawia to jedynie słabe i przejrzyste uzasadnienia dla utrzymania zakazu. Odrzuca te uzasadnienia, argumentując, że zainteresowanie państwa zachowaniem i promocją życia płodowego nie może być poparte zakazem, który dotyczy tylko metody aborcji i która nie może uratować jednego płodu od zniszczenia własnymi kategoriami, ale może zdrowie zagrożone.4 Ostatecznie uważa, że decyzja w całości opiera się na tezie, nigdy wcześniej nie zapisanej w opinii większości i wyraźnie odrzuconej w Casey, że kwestie etyczne i moralne niezwiązane z zainteresowaniem rządu utrzymaniem życia mogą przezwyciężyć co uznano za podstawowe prawa obywateli.
Większość stara się wzmocnić swoje wnioski, opisując kobiety w ciąży w stanie wrażliwości emocjonalnej, z których lekarze mogą skorzystać, zatajając informacje o procedurach aborcyjnych. Justice Ginsburg konkluduje, że rozwiązanie większości tego hipotetycznego problemu polega na pozbawieniu kobiet prawa do samodzielnego wyboru, nawet kosztem ich bezpieczeństwa . 4 Kontynuuje: Ten sposób myślenia [że mężczyźni muszą chronić kobiety ograniczając ich wybory] odzwierciedla starożytne wyobrażenia na temat miejsca kobiet w rodzinie i zgodnie z Konstytucją – idee, które dawno temu zostały zdyskredytowane 4.
Ginsburg dalej zauważa, że większość po prostu nie może powstrzymać się od wrogości wobec praw reprodukcyjnych, o której mowa w Roe i Casey, nazywając lekarzy lekarzami aborcyjnymi , opisując płód jako nienarodzone dziecko i jako dziecko , oznaczając aborcję w drugim trymestrze ciąży jako Późny termin i odrzuca uzasadnione orzeczenia medyczne wysoko wykwalifikowanych lekarzy. .
[hasła pokrewne: enea międzychód, apopatram, histigen ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Sąd Najwyższy i prawa do aborcji ad 6

  1. Spider Fuji pisze:

    Trzeba się nieźle natrudzić aby takowe znaleźć w aptekach

  2. Izabela pisze:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: antyskalant[…]

  3. Turnip King pisze:

    W efekcie okazało się, że to rzadki, złośliwy nowotwór