Sąd Najwyższy i prawa do aborcji ad 8

Do czasu wydania tej opinii Trybunał uznał znaczenie nie ingerowania w orzeczenia medyczne wydawane przez lekarzy w celu ochrony interesów pacjenta16. Po raz pierwszy Trybunał zezwala na orzeczenie w trybie kongresowym w celu zastąpienia orzeczenia lekarskiego. Dla lekarzy, którzy są zaniepokojeni lub przerażeni tą opinią – na przykład ACOG określił ją jako haniebną i niezrozumiałą 19 – należy rozważyć konkretne działania. Jednym z nich jest dążenie do zmiany ustawy w Kongresie w celu ochrony zdrowia kobiet – na przykład poprzez dodanie specjalnego zwolnienia dla przypadków, w których w uzasadnionej ocenie medycznej lekarza prowadzącego alternatywna procedura stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia kobieta w ciąży. Chociaż byłoby lepiej po prostu uchylić prawo, poprawka ta mogłaby faktycznie przejść, ponieważ pozwala ona ustawodawcom być przeciwna stosowaniu pogardzanej procedury, ale jednocześnie chroni zdrowie kobiet.
Druga, wprawdzie o wiele trudniejsza, reakcja jest dla lekarzy, aby stali się świadomymi przeciwnikami w określonych okolicznościach. Oznacza to, że lekarze będą robić to, co jest medycznie konieczne, aby zachować i chronić życie i zdrowie swoich pacjentów, zgodnie z wymaganiami etyki medycznej, niezależnie od tego, co politycy próbują dyktować. W przeciwieństwie do sprzeciwu sumienia, który jest sprzeczny z prawem, ten rodzaj nie ma prawnej odporności. Istnieje niebezpieczeństwo ścigania, a takie podejście będzie realną opcją tylko wtedy, gdy lekarze będą mieć zapewnione finansowe i moralne wsparcie dla zawodów medycznych (zwłaszcza ACOG) i, jak sądzę, również z zawodów prawniczych. Uważam, że American Bar Association powinna się zgodzić jako organizacja aktywnie wspierająca każdego lekarza, który jest ścigany zgodnie z tym prawem, za to, że uważał wówczas, że jest w najlepszym interesie medycznym pacjenta. Strategia ta oznacza, że lekarz, który jest oskarżony o naruszenie tego prawa, kwestionowałby jego konstytucyjność jako część swojej obrony w działaniu kryminalnym, co Trybunał zdawał się rozumieć przez przypadek jak zastosowany .
Wiele państwowych organów ustawodawczych wprowadzi teraz nowe przepisy ograniczające dostęp do aborcji, aby zobaczyć, jak daleko mogą się posunąć, tak jak stało się to po Roe. Inne stany, zwłaszcza takie jak Nowy Jork, które dokonały legalizacji aborcji przed Roe, mogą skodyfikować podstawowe zabezpieczenia Roe na prawo stanowe. 20 W stanach anty-Roe istnieje prawdopodobnie zwiększone zapotrzebowanie na lekarzy, którzy mogliby przedstawiać swoim pacjentom więcej i więcej. więcej informacji ma na celu zniechęcenie kobiet w ciąży do aborcji, takich jak oglądanie zdjęć ultrasonograficznych ich płodów. Niektóre państwa będą również próbować zakazać innych procedur aborcyjnych, których członkowie ich ustawodawcy uważają za niewłaściwe osobiście lub religijnie, w tym standard D & E. W przeszłości członkowie legislatury stanowej mogli głosować na różnego rodzaju ograniczenia i zakazy, wiedząc, że sądy niemal na pewno uznają je za niekonstytucyjne. Mogliby zatem publicznie opowiedzieć się za ograniczeniami aborcji, a jednocześnie prywatnie zapewnić ich pro-wyborczych wyborców, że takie ograniczenia nie będą miały wpływu na kobiety. Teraz, kiedy państwa (i Kongres) otrzymały zielone światło, aby regulować medycynę na podstawie własnych poglądów na moralność i etykę, oderwanych od medycyny i nauki, ci prawodawcy mogą być zmuszeni do podjęcia prawdziwych decyzji Ze względu na swoich pacjentów i zawód lekarza, lekarze będą musieli zwrócić większą uwagę na politykę.
Finansowanie i ujawnianie informacji
George Annas jest członkiem Komitetu ds. Praw Zdrowia i Bioetyki w sekcji Indywidualnych Praw i Obowiązków Amerykańskiego Stowarzyszenia Prawników.
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMhle072595) został opublikowany na stronie www.nejm.org 2 maja 2007.
Author Affiliations
Z Departamentu Zdrowia, Bioetyki i Praw Człowieka, Boston University School of Public Health, Boston.

[podobne: molsidomina, hipokrates gorzów, ile lat trwają studia ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Sąd Najwyższy i prawa do aborcji ad 8

 1. Lord Nikon pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: odżywki hi tec[…]

 2. Yellow Menace pisze:

  już dawno wiadomo że te naczyniaki powstają na wskutek zatrucia organizmu

 3. Pusher pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu probolan[…]

 4. Weronika pisze:

  Dwóch lekarzy mnie zbyło, wyraźnie nie chcieli tego kłopotu.