Udar mózgu i krwawienie w migotaniu przedsionków z przewlekłą chorobą nerek AD 5

Zarówno warfaryna, jak i aspiryna zwiększały ryzyko krwawienia. Najskuteczniejszym leczeniem profilaktyki zakrzepicy w przebiegu udaru u pacjentów z migotaniem przedsionków jest doustna terapia przeciwzakrzepowa. Jednak badania kliniczne profilaktyki przeciwzakrzepowej w migotaniu przedsionków w dużej mierze wykluczają pacjentów z chorobą nerek. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę głównie wydalanie nerkowe niektórych nowych doustnych leków przeciwzakrzepowych, badano tylko pacjentów z klirensem kreatyniny 30 ml na minutę lub więcej, z niektórymi próbami dostosowującymi dawkę badanego leku do pacjentów z umiarkowaną przewlekłą nerką choroba.14,15 Stwierdziliśmy, że terapia warfaryną wiązała się ze znacznym zmniejszeniem ryzyka udaru lub choroby zakrzepowo-zatorowej u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek, ale że ryzyko krwawienia wśród takich pacjentów było znacznie zwiększone. Tak więc, kliniczny efekt leczenia warfaryną wymaga starannej oceny u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek [16], a dane nie dostarczają jasnych wskazówek dotyczących wskazań do leczenia przeciwzakrzepowego u pacjentów z migotaniem przedsionków i przewlekłą chorobą nerek. Z pewnością podczas podawania warfaryny konieczne jest ścisłe monitorowanie międzynarodowego współczynnika znormalizowanego. Idealnie, rola warfaryny (lub innych, nowych czynników przeciwzakrzepowych) u pacjentów z migotaniem przedsionków, którzy mają przewlekłą chorobę nerek powinna być oceniana w badaniu klinicznym.
Nasze badanie jest ograniczone przez obserwacyjny projekt kohortowy i może być resztkowe zakłócenie, chociaż staraliśmy się dostosować analizę pod względem wyjściowych cech klinicznych. Częstotliwości czynników ryzyka w badanej populacji mogą być również zaniżone, ponieważ zidentyfikowaliśmy pacjentów z niewydolnością serca, nadciśnieniem i cukrzycą na podstawie wypełnionych recept i tym samym nie byli w stanie zidentyfikować pacjentów, którzy byli leczeni wyłącznie dietą i interwencjami związanymi ze stylem życia. Chociaż dodatnia wartość predykcyjna rozpoznania migotania przedsionków jest bardzo wysoka (99%), 29 włączenie tylko hospitalizowanych pacjentów z migotaniem przedsionków prawdopodobnie spowodowało zawyżenie odsetka pacjentów, którzy byli zwiększeni ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej i krwawienie. Krwawienie było ograniczone do hospitalizacji lub śmierci związanej z krwawieniem z przewodu pokarmowego, krwawieniem wewnątrzczaszkowym, krwawieniem z dróg moczowych i krwawieniem z dróg oddechowych, a wyniki nie mogą być zastosowane do ryzyka innych rodzajów krwawienia.20,21 Wyniki udaru lub ogólnoustrojowa choroba zakrzepowo-zatorowa i zawał mięśnia sercowego są dobrze zwalidowane, a informacje na temat zgonu z jakiejkolwiek przyczyny są dokładne, 26,27, podobnie jak informacje na temat terapii nerkozastępczej.22 Ponieważ nie dysponowaliśmy danymi obrazowania mózgu dla pacjentów biorących udział w badaniu, niektóre udary, które zostały zgłoszone jako niedokrwione, mogły w rzeczywistości być krwotoczne, ale Krarup i współpracownicy nie uznali tego potencjalnego odchylenia za ważne 26. Pomimo dokładności wypełnionych recept, jako miara użycia leku, można kupić 30 aspiryny przez licznik w Danii, a zatem stosowanie aspiryny może być niedoszacowane. Możliwe jest również, że zwiększone ryzyko udaru lub ogólnoustrojowej choroby zakrzepowo-zatorowej, które było związane z aspiryną w naszej analizie, było spowodowane zakłopotaniem przez wskazanie. Ponadto niektóre ośrodki dializ w Danii doniosły, że dostarczają warfarynę bez stosowania recepty dla pacjentów wymagających leczenia nerkozastępczego (głównie tych otrzymujących hemodializę).
Podsumowując, w dużym badaniu kohortowym stwierdziliśmy, że przewlekła niewydolność nerek i choroba wymagająca terapii nerkozastępczej były niezależnie związane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia udaru lub ogólnoustrojowej choroby zakrzepowo-zatorowej, krwawienia, zawału mięśnia sercowego i zgonu u pacjentów z przedsionkiem. migotanie. Wpływ warfaryny był podobny u pacjentów z migotaniem przedsionków i bez przewlekłej choroby nerek, zmniejszając ryzyko udaru lub ogólnoustrojowej zakrzepicy z zatorami i zwiększając ryzyko krwawienia. W przeciwieństwie do tego aspiryna nie wiązała się ze zmniejszonym ryzykiem udaru lub ogólnoustrojowej choroby zakrzepowo-zatorowej, ale wiązała się z podwyższonym ryzykiem krwawienia.
[hasła pokrewne: stomatolog legnica, badanie kardiologiczne, lekarz ]
[hasła pokrewne: cku minsk maz, apopatram, peptydy natriuretyczne ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Udar mózgu i krwawienie w migotaniu przedsionków z przewlekłą chorobą nerek AD 5

 1. Juliusz pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu olej kokosowy na włosy[…]

 2. Natan pisze:

  Elektrochirurgia w ogóle teraz jest bardzo szeroko stosowana

 3. Glyph pisze:

  Article marked with the noticed of: ursynów[…]

 4. Nikola pisze:

  najlepszy jest olej z konopi siewnej

 5. Cabbie pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu spirulina[…]

 6. Malwina pisze:

  Wyrostek może obecnie jest nic wielkiego