Wczesne wyniki znaczacego programu do elektronicznej ewidencji zdrowia

W 2009 r. Ustawa o technologii informatycznej dotyczącej zdrowia i zdrowia klinicznego (HITECH) ustanowiła programy zachęt Medicare i Medicaid, aby zachęcić do przyjmowania elektronicznych kart zdrowia (EHRs) przez szpitale i kwalifikujących się specjalistów. W ramach programu Medicare uprawnieni specjaliści, którzy wykazują znaczące wykorzystanie certyfikowanych EHRs, kwalifikują się do płatności do kwoty 44 000 USD, podczas gdy kwalifikujący się profesjonaliści, którzy nie podlegają karom, podlegają karze po 2015 roku.
Wymagania etapu do sensownego użycia obejmują wykorzystanie kluczowych funkcji EHR, w tym elektronicznego przepisywania, sprawdzania leków i leków, a także utrzymywania listy problemów, leków i alergii. W etapie usługodawcy muszą spełnić 15 podstawowych celów i wybrać 5 dodatkowych określonych celów z menu 10. W przyszłości etapy będą się koncentrować na wykorzystaniu EHRs w celu dalszej poprawy procesów opieki i w yników pacjentów.
Obliczyliśmy wskaźniki zaświadczeń według stanu, specjalizacji, sprzedawcy EHR i miesiąca, łącząc dane dotyczące zaświadczeń o sensownym zastosowaniu w okresie od kwietnia 2011 r. Do maja 2012 r. Z ośrodków ds. Usług Medicare i Medicaid, szacunkowe liczby kwalifikujących się specjalistów z rządowego biura ds. Rozliczeń oraz dane na temat liczby lekarzy według stanu i specjalności American Medical Association. Wykluczamy atesty szpitali i niefizjologów i nie braliśmy udziału w programie Medicaid, który nie wymaga znaczącego użycia.
Rysunek 1. Rycina 1. Znaczące wykorzystanie elektronicznej dokumentacji medycznej, kwiecień 2011 r. Do maja 2012 r. Skumulowane atesty znaczącego korzystania z elektronicznych kart zdrowia przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistów znacznie wzrosły w okresie od kwietnia 2011 r. Do maja 2012 r.
Od maja 2012 r. Łącznie 62 226 uprawnionych specjalistów potw ierdziło sensowne wykorzystanie w ramach programu Medicare. Stanowi to 12,2% z szacowanych 509 328 uprawnionych lekarzy w Stanach Zjednoczonych, w tym 9,8% specjalistów i 17,8% dostawców podstawowej opieki zdrowotnej (PCP). Rysunek przedstawia łączną liczbę zaświadczeń według miesiąca. Wskaźnik zaświadczenia różni się znacznie w zależności od państwa (mediana, 7,7%, zasięg 1,9% na Alasce, 24,2% w Dakocie Północnej). Lekarze rodzinni mieli największą liczbę zaświadczeń (14 122), a PCP stanowiły 44,0% wszystkich zaświadczeń. Dostawcy korzystali z EHRs od 310 dostawców, chociaż 5 największych dostawców (Epic, Allscripts, eClinicalWorks, GE Healthcare i NextGen) stanowiło 58,5% poświadczeń, a 15 dostawców 80,1%.
Chociaż dane te sugerują szybki wzrost liczby usługodawców osiągających znaczące wykorzystanie, tempo to musi przyspieszyć, aby większość kwalifikujących się specjalistów uniknęło kar w 2015 r. Barierami do przyjęcia EHR i znaczącego ich wykorzystania są koszty, brak wiedzy, wyzwania związane z przepływem pracy i brak interoperacyjności. . W sumie 62 federalnie finansowane regionalne ośrodki rozszerzenia pomagają kwalifikującym się specjalistom z adopcją EHR.3 Centra te przekroczyły swoje cele rekrutacyjne, ale tylko 15,9% uprawnionych specjalistów, którzy zapisali się do regionalnych centrów rozszerzeń, wykazało znaczące wykorzystanie i długoterminowe wsparcie finansowe dla regionalnych centrów rozszerzenia jest niepewna.
Kolejne etapy znaczącego wykorzystania zwiększają trudność i nie jest jeszcze jasne, ilu kwalifikujących się profesjonalistów z powodzeniem potwierdzi w tych późniejszych etapach. Dalsze skutki znaczącego stosowania w odniesieniu do jakości, bezpieczeństwa i wydajności nie są jeszcze znane, a dalsze zwiększenie stosowania EHR, funkcjonalność systemów wspomagania decyzji klinicznych i badania są potrzebne, aby zapewnić skutecznoś ć programu znaczącego wykorzystania .4,5
Adam Wright, Ph.D.
Brigham and Women s Hospital, Boston, MA
org
Stanislav Henkin, BA
Boston University School of Medicine, Boston, MA
Joshua Feblowitz, MS
Harvard Medical School, Boston, MA
Allison B. McCoy, Ph.D.
University of Texas Health Science Center, Houston, TX
David W. Bates, MD
Brigham and Women s Hospital, Boston, MA
Dean F. Sittig, Ph.D.
University of Texas Health Science Center, Houston, TX
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego listu na stronie.
5 Referencje1. Blumenthal D. Stymulowanie przyjęcia technologii informowania o zdrowiu. N Engl J Med 2009; 360: 1477-1479
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Blumenthal D, Tavenner M. Rozporządzenie o sensownym stosowaniu do elektronicznych kart zdrowia. N Engl J Med 2010; 363: 501-504
Bezpłat ny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Maxson E, Jain S, Kendall M, Mostashari F, Blumenthal D. Program Regionalne Centrum Rozbudowy: pomoc lekarzom w sensownym wyk [przypisy: Stomatolog Kraków, psycholog warszawa, stomatolog włocławek ]

[hasła pokrewne: cku minsk maz, apopatram, peptydy natriuretyczne ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Wczesne wyniki znaczacego programu do elektronicznej ewidencji zdrowia

 1. Jakub pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu klinika włosów[…]

 2. Elena pisze:

  Czytam i czekam, że znajdę jakieś wyjaśnienie

 3. Dropkick pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: rozwój osobisty[…]

 4. Jan pisze:

  Zawsze w takich artykułach dot. raka lekarze obwiniają pacjentów