Wpływ kaptoprilu na śmiertelność i zachorowalność u pacjentów z dysfunkcją lewej komory po zawale mięśnia sercowego – wyniki przeżycia i próba powiększenia komorowego ad 9

Istotnie, w tym badaniu połączenie powiększenia komory i podwyższonego stężenia neurohormonów w osoczu w linii podstawowej wiązało się z większym ryzykiem zgonu niż to stwierdzone dla każdego z tych niekorzystnych wskaźników prognostycznych osobno.36 Ponadto, inne zapobiegające niedokrwieniu mechanizmy kaptoprilu może również odpowiadać za zmniejszoną częstość nawrotów zawału mięśnia sercowego. Wykazano, że zwiększona aktywność reniny w osoczu jest niezależnym wskaźnikiem zwiększonego ryzyka zawału mięśnia sercowego u pacjentów z łagodnym nadciśnieniem.37 Około jedna czwarta pacjentów w naszym badaniu zwiększyła aktywność reniny w osoczu na linii podstawowej; ten poziom był niezależny od wielkości i funkcji lewej komory.34 Obserwacja zmniejszenia nawrotu zawału mięśnia sercowego długotrwałą terapią kaptoprilem sugeruje, że poprawę wyników klinicznych można również osiągnąć w szerszej populacji pacjentów. Wnioskujemy, że wczesne i ciągłe podawanie kaptoprilu pacjentom z bezobjawową dysfunkcją lewej komory po zawale mięśnia sercowego poprawiło przeżycie i zmniejszyło umieralność z powodu poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych. Te korzyści zaobserwowano również u pacjentów leczonych lekami trombolitycznymi, aspiryną lub beta-blokerami, co sugeruje, że to nowe zastosowanie kaptoprilu prowadzi do dodatkowej poprawy wyników klinicznych wśród wybranych osób, które przeżyły zawał mięśnia sercowego.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez grant z Bristol-Myers Squibb Institute for Pharmaceutical Research, który nie był zaangażowany w pozyskiwanie danych ani zarządzanie nimi i nie miał dostępu do informacji niezauważonych.
* Badacze i instytucje, które uczestniczyły w badaniu Survival and Ventricular Enlargement (SAVE) wymieniono w dodatku.
Jesteśmy wdzięczni badanym pacjentom za ich współpracę; dla wszystkich badanych pracowników, którzy są wymienieni gdzie indziej, 17 za ich głębokie zaangażowanie; Drs. John C. Alexander, Robert P. Byington, Arthur J. Moss, Thomas J. Newman i Adeoye Y. Olukotun za konstruktywny przegląd protokołu; oraz dr Janice M. Pfeffer za recenzję rękopisu.
Author Affiliations
Z Oddziału Kardiologicznego, Brigham i Szpitala dla Kobiet, Harvard Medical School, Boston (MAP, EB, GAL, J. Rutherford); University of Texas Health Science Center oraz School of Public Health, Houston (LAM, BRD, CMH); Centrum Tulsa, Tulsa, Oklahoma (LB); State University of New York w Stony Brook Health Science Center (EJB); Uniwersytet Manitoba, Winnipeg, Man. (TEC); Washington University School of Medicine, St. Louis (EMG); Uniwersytet Arizona, Tucson (SG); University of Missouri Health Science Center, Columbia (GCF); Hôpital du Sacré-Coeur, Montreal (MK, JLR); Mount Sinai School of Medicine, Nowy Jork (MP); Quebec Heart Institute, Ste.-Foy ,, Que. (J. Rouleau); oraz Centrum Medyczne Alberta Einsteina, North Division, Filadelfia (JHW). Zwróć się z prośbą o przedruk do dr. Pfeffera z Wydziału Krążenia, Brigham and Women s Hospital, 75 Francis St., Boston, MA 02115.

dodatek
Następujące osoby i ośrodki badawcze uczestniczyły w badaniu SAVE (nazwy uczestniczących szpitali zlokalizowane w tym samym obszarze co centrum badań podano w nawiasach).
Centrum Medyczne w Albany: T
[więcej w: sanden polkowice, ile trwają studia medyczne, polstarter ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Wpływ kaptoprilu na śmiertelność i zachorowalność u pacjentów z dysfunkcją lewej komory po zawale mięśnia sercowego – wyniki przeżycia i próba powiększenia komorowego ad 9

 1. Róża pisze:

  jestem chora na niedoczynnosc tarczycy i przysadki mozgowej

 2. Snow Hound pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu buty piłkarskie[…]

 3. Błażej pisze:

  Niespełna rok temu wykryto u mnie nadciśnienie

 4. Leo pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: spalacz dla kobiet[…]

 5. The Flying Mouse pisze:

  Chcecie omega-3, to jest chia

 6. Anna pisze:

  Article marked with the noticed of: herbata[…]

 7. Highlander Monk pisze:

  kurcze nie wiem co mam czy pluca czy oskrzela