Wpływ kaptoprilu na śmiertelność i zachorowalność u pacjentów z dysfunkcją lewej komory po zawale mięśnia sercowego – wyniki przeżycia i próba powiększenia komorowego ad

Niezależna Rada Monitorowania Danych i Bezpieczeństwa była odpowiedzialna za decyzje dotyczące bezpiecznego prowadzenia i kontynuowania procesu. Rekrutacja pacjentów
Faza rekrutacji rozpoczęła się 27 stycznia 1987 r., A zakończyła się 28 stycznia 1990 r. Pacjenci obu płci kwalifikowali się do rekrutacji. Należy wziąć pod uwagę, że musieli przetrwać pierwsze trzy dni po zawale mięśnia sercowego z frakcją wyrzutową lewej komory wynoszącą 40 procent lub mniej, mierzoną za pomocą wentrykulografii radionuklidu i mieć co najmniej 21 lat, ale mniej niż 80. Kryteria do wykluczenia włączono brak poddania się randomizacji w ciągu 16 dni po zawale mięśnia sercowego; względne przeciwwskazanie do stosowania inhibitora enzymu konwertującego angiotensynę lub konieczność zastosowania takiego środka w leczeniu objawowej zastoinowej niewydolności serca lub nadciśnienia układowego; poziom kreatyniny w surowicy większy niż 2,5 mg na decylitr (221 .mol na litr); inne warunki uważane za ograniczające przeżycie; niechęć lub niezdolność do udziału w długoterminowym badaniu; i niestabilny kurs po zawale. Jeśli nawrotowy niedokrwienny dyskomfort wystąpił 72 godziny po wystąpieniu zawału mięśnia sercowego lub jeśli pacjent miał pozytywny test wysiłkowy, cewnikowanie serca i arteriografia wieńcowa były wymagane i podjęto kliniczną decyzję o potrzebie rewaskularyzacji mięśnia sercowego. Jeśli było to konieczne, rewaskularyzację należało wykonać przed randomizacją pacjenta. Badaną dawkę 6,25 mg doustnego kaptoprilu podano 2250 pacjentom, którzy nie spełniali kryteriów wykluczenia i wyrazili zgodę na udział w badaniu. Doprowadziło to do wykluczenia 3 pacjentów z towarzyszącego niedokrwienia i 16 pacjentów z objawowym niedociśnieniem, co dało populację badawczą w roku 2231. Szczegóły dotyczące badania przesiewowego i powodów wyłączenia pacjentów z zapisów zostały opublikowane w innym miejscu17.
Randomizacja, miareczkowanie dawki i follow-up
Randomizacja do grupy placebo lub captopril została osiągnięta przez wygenerowane komputerowo zadanie i została podzielona na straty według centrum. Początkowa dawka zaślepionego leku wynosiła 12,5 mg, ale 6,25 mg można podawać pacjentom, którzy mieli znamienną, ale bezobjawową redukcję ciśnienia tętniczego za pomocą badanej dawki. Docelowa dawka badanego leku wynosiła 25 mg trzy razy na dobę do końca fazy szpitalnej; dawka ta była stopniowo zwiększana do maksymalnie 50 mg trzy razy na dobę, chyba że lekarz lub pacjent przypisali jakiekolwiek niepożądane doświadczenie w terapii. Nie było konkretnych wytycznych dotyczących poziomu ciśnienia krwi w schemacie miareczkowania. Zgodność oceniono na podstawie liczby pigułek. Wizyty ambulatoryjne zaplanowano dwa tygodnie po randomizacji, w odstępach trzymiesięcznych podczas pierwszego roku obserwacji, a następnie w odstępach czterech miesięcy w pozostałej części badania.
Podczas ostatniej fazy obserwacji (średnio 36 miesięcy po randomizacji), przeżyli pacjenci zostali poddani powtórnej wentrykulografii radionuklidów. Protokół wymagał tymczasowego (48-godzinnego) zawieszenia badanego leku przed powtórnym oznaczeniem frakcji wyrzutowej; badany lek został wznowiony i kontynuowany przez pozostałą część badania.
Punkty końcowe
Okres obserwacji kontynuowano przez planowany termin zakończenia 31 stycznia 1992 r., Kiedy to ostatni zapisany pacjent ukończył wcześniej określony minimalny okres obserwacji wynoszący dwa lata.
[przypisy: histigen, peptydy natriuretyczne, ile trwają studia medyczne ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Wpływ kaptoprilu na śmiertelność i zachorowalność u pacjentów z dysfunkcją lewej komory po zawale mięśnia sercowego – wyniki przeżycia i próba powiększenia komorowego ad

 1. Turnip King pisze:

  [..] Cytowany fragment: dziecko[…]

 2. Ada pisze:

  Mojej siostrze, w wieku 10 lat usunęli wyrostek

 3. Malwina pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu leki[…]

 4. Ewa pisze:

  może i was dotyczy podobny problem