Wpływ przeciwciała monoklonalnego na PCSK9 na cholesterol LDL AD 2

Pomoc redakcyjną zapewniał pracownik Grupy PharMed, który był opłacany przez Regeneron Pharmaceuticals. Pierwszy autor i przedstawiciele Regeneron podjęli decyzję o przesłaniu manuskryptu do publikacji. Autorzy zapewniają rękojmię za dokładność i kompletność przedstawionych danych i analiz oraz za wierność tego raportu w protokołach próbnych, które są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Badania pojedynczych dawek
W badaniach z pojedynczą dawką 40 pacjentów włączono do grupy otrzymującej dożylnie REGN727, a 32 pacjentów zapisano do grupy otrzymującej podskórnie REGN727. Wszyscy pacjenci byli zdrowymi mężczyznami i kobietami w wieku od 18 do 65 lat, o masie ciała od 50 do 95 kg i wskaźnikiem masy ciała (waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach) od 18 do 30. Wszyscy pacjenci mieli poziom cholesterolu LDL w surowicy większy niż 100 mg na decylitr (2,59 mmol na litr). Używanie niestosownych środków do zmiany poziomu lipidów było zabronione. Szczegółowe kryteria rekrutacji znajdują się w Dodatku uzupełniającym, dostępnym pod adresem.
W badaniu z pojedynczą dawką, obejmującym podawanie dożylne, początkowa grupa ośmiu osobników została losowo przydzielona w stosunku 3: 1, aby otrzymać REGN727 w najniższej badanej dawce (0,3 mg na kilogram masy ciała u sześciu pacjentów) lub placebo (w dwa podmioty). Po ocenie bezpieczeństwa dawkę REGN727 zwiększono sekwencyjnie (do 1,0, 3,0, 6,0 i 12,0 mg na kilogram) w czterech kolejnych randomizowanych porównaniach 3: z placebo, z ośmioma osobnikami w każdej grupie (Fig. S1A w dodatkowym dodatku ). Podawanie podskórne w pojedynczej dawce miało podobną konstrukcję, ale obejmowało cztery grupy z kolejnymi dawkami, otrzymujące 50, 100, 150 i 250 mg (Fig. S1B w dodatkowym dodatku). Badania te zostały przeprowadzone w dwóch kontraktowych organizacjach badawczych, Quintiles w Overland Park w Kansas (do podawania dożylnego i podskórnego) oraz Comprehensive Phase One w Miramar na Florydzie (do podawania podskórnego).
Wszyscy badani w badaniach jednodawkowych musieli pozostać w ośrodku badawczym do obserwacji przez 3 dni po otrzymaniu badanego leku. Pobrano krew do oceny poziomów lipidów w surowicy w punkcie wyjściowym oraz w dniach 1, 2, 4, 8, 11, 15, 22, 29, 43, 64, 85 (tylko podanie dożylne) i 106. Oceny bezpieczeństwa, które przeprowadzono na te same dni obejmowały ocenę parametrów życiowych, badanie fizykalne, badania krwi i elektrokardiografię. Szczegóły pomiarów laboratoryjnych znajdują się w Dodatku Uzupełniającym.
Badanie wielu dawek
Badanie obejmujące wiele dawek obejmowało trzy oddzielne kohorty pacjentów. Pierwsza kohorta składała się z 21 osób z heterozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią (ryc. S1C w dodatkowym dodatku), a druga grupa składała się z 30 pacjentów z hipercholesterolemią niesilitarną (ryc. S1D w dodatkowym dodatku). Wszyscy pacjenci w tych dwóch kohortach otrzymywali leczenie atorwastatyną i mieli poziom cholesterolu LDL większy niż 100 mg na decylitr. Trzecia kohorta składała się z 10 osobników z niefamilową hipercholesterolemią, którzy byli leczeni wyłącznie dietą zmodyfikowaną i którzy mieli poziom cholesterolu LDL większy niż 130 mg na decylitr (3,36 mmol na litr) (Fig. S1E w Dodatku Uzupełniającym). Wszyscy pacjenci w badaniu z dawką wielokrotną byli w wieku od 18 do 65 lat, mieli wskaźnik masy ciała od 18 do 35 i nie mieli cukrzycy lub znanej miażdżycowej choroby naczyniowej. Dodatkowe kryteria rejestracji podano w Dodatku Uzupełniającym.
Pacjenci biorący udział w badaniu z dawką wielokrotną zostali losowo przydzieleni do otrzymywania podskórnego REGN727 (50, 100 lub 150 mg) lub placebo podawanego w dniach 1, 29 i 43. Wszystkie trzy reżimy zaplanowano tak, aby zapewnić 4-tygodniowy okres obserwacji bezpieczeństwa pomiędzy pierwszą i drugą dawkę REGN727 i ocenić działanie farmakodynamiczne REGN727 w punktach czasowych 2 tygodnie po podaniu (w dniach badania 15, 43 i 57) i 4 tygodnie po podaniu (w dniach badania 29 i 71). Próba wielokrotnych dawek została przeprowadzona w Centrum Badań Metabolicznych i Miażdżycowych w Cincinnati oraz Centrum Badań Klinicznych w Nowym Orleanie w Knoxville w stanie Tennessee.
Wszyscy badani w badaniu z dawką wielokrotną musieli pozostać w ośrodku badawczym do obserwacji przez 2 dni po otrzymaniu pierwszej dawki badanego leku i przez 2 godziny po otrzymaniu drugiej i trzeciej dawki. Stężenie lipidów w surowicy oceniano podczas badania przesiewowego i 2 dni przed podaniem badanego leku (tylko dla osobników otrzymujących tylko atorwastatynę), dzień przed podaniem oraz w dniach 1, 2, 3, 8, 15, 29, 43, 57, 71 , 85, 99, 120 i 148 po podaniu
[patrz też: oprogramowanie stomatologiczne, darmowe leczenie, leczenie ]
[przypisy: molsidomina, ile lat trwają studia, zaberd ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Wpływ przeciwciała monoklonalnego na PCSK9 na cholesterol LDL AD 2

 1. Electric Player pisze:

  Article marked with the noticed of: pogotowie dentystyczne Śląsk[…]

 2. Małgorzata pisze:

  tak naprawdę istotna jest równowaga pierwiastków

 3. Beetle King pisze:

  Article marked with the noticed of: dieta catering wrocław[…]

 4. Thrasher pisze:

  Badajcie sobie poziom potasu w organizmie

 5. Rooster pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: forum stomatologiczne[…]

 6. Scrapper pisze:

  Błagam, dokształćcie się trochę.