Wpływ wczesnego podawania produktu Enalapril na śmiertelność u pacjentów z ostrym zawałem mięśnia sercowego – wyniki nowego skandynawskiego badania na przetrwanie Enalapril II (Consensus II) ad 5

Docelową dawkę – 20 mg doustnego leku w 10 dniu – osiągnięto w 89% grupy placebo i 82% w grupie enalaprylu. Średnio, najniższe ciśnienie krwi w ciągu sześciu godzin po rozpoczęciu terapii zaślepionej wynosiło 117/72 mm Hg w grupie placebo i 109/66 mm Hg w grupie leczonej enalaprilem; Objawowe niedociśnienie występowało po pierwszej dawce leku odpowiednio w 2 procentach i 7 procentach. Więcej pacjentów w grupie enalaprylu miało skurczowe ciśnienie krwi poniżej 90 mm Hg lub rozkurczowe ciśnienie krwi poniżej 50 mm Hg niż u pacjentów w grupie placebo (12 procent w porównaniu z 3 procentami, p <0,001). Częstość występowania niedociśnienia po podaniu pierwszej dawki leku była podobna w obu podgrupach wiekowych (<70 vs. .70 lat). Długookresowa śmiertelność była wyższa wśród pacjentów otrzymujących enalapryl, u których wystąpiła niedociśnienie po pierwszej dawce (17%) niż wśród innych pacjentów przyjmujących ten środek (9,3%) lub wśród pacjentów otrzymujących placebo z niedociśnieniem (12%). Ta różnica dotyczyła komisji ds. Bezpieczeństwa podczas okresowego przeglądu niezaślepionych danych i była powodem zmiany wytycznych dotyczących infuzji (zmiana protokołu z listopada 1990 r.).
Tabela 6. Tabela 6. Niekorzystne efekty terapii. Tabela 7. Tabela 7. Pacjenci wycofani z terapii w stanie w zaślepieniu (.7 dni przed śmiercią), zgodnie z uzasadnieniem wycofania. Donoszono, że więcej pacjentów miało działania niepożądane w grupie enalaprylu niż w grupie placebo (74 procent w porównaniu z 70 procentami, p <0,001) (tabela 6). Liczbę pacjentów, u których przerwano terapię ślepą przedstawiono w Tabeli 7 (placebo vs. enalapril, 12 procent vs. 17 procent, P <0,001).
Dyskusja
Hipoteza, że wczesne podanie inhibitora ACE w ostrym zawale mięśnia sercowego (tj. Leczenie rozpoczynające się w ciągu 24 godzin) może zmniejszyć śmiertelność po sześciu miesiącach nie było wspierane przez to badanie. Brak efektu był spójny w wielu wcześniej określonych podgrupach. Nie mogliśmy wykazać żadnego korzystnego wpływu na pacjentów z wcześniejszymi zawałami, zawałami z załamkiem Q lub zawałami przednimi, ani wśród pacjentów z obrzękiem płuc lub niewydolnością serca powikłaną zawałem w indeksie. W pierwszym tygodniu leczenia krzywe umieralności dla dwóch grup leczenia były prawie identyczne. Po jednym miesiącu śmiertelność była nieznacznie, ale nie znacznie wyższa w grupie enalaprylu.
Wykazano, że zarówno enalapril, jak i kaptopril poprawiają przeżywalność u szczurów z indukowanym zawałem mięśnia sercowego. 12, 13 Oba leki ograniczają zakres niedokrwienia i zawału w modelach zwierzęcych.14 15 16 17 U ludzi dwa badania wykazały, że pacjenci otrzymujący kaptopryl po Zawał mięśnia sercowego z załamkiem Q bez jawnej niewydolności serca ma mniejszy wzrost objętości lewej komory niż pacjenci przyjmujący placebo. 8, 9 Pacjenci włączeni do tych badań mieli frakcje wyrzutowe w komorze o wartości 45 procent lub mniejszej, a leczenie rozpoczęto jeden do czterech tygodni po zabiegu. zawał mięśnia sercowego i kontynuowany przez rok. 9, 9 Niedawno wykazano, że kaptopril ma korzystny wpływ na objętość lewej komory, gdy lek był uruchamiany 24 do 48 godzin po zawale mięśnia sercowego i kontynuowany przez trzy miesiące 10 lub rozpoczął się w ciągu 24 godzin po zawale.18 Gdy kaptopril podawano wcześnie po leczeniu trombolitycznym, był on dobrze tolerowany i obniżał stężenie norepinefryny i angioty w osoczu krwi. nsin II.19 Hemodynamiczny wynik tych działań może polegać na zmniejszeniu stresu na ścianie mięśnia sercowego i zapotrzebowaniu na tlen, co można oczekiwać, że przełoży się na korzyść kliniczną.
Brak korzystnego wpływu enalaprilu na śmiertelność w niniejszym badaniu kontrastuje z wcześniejszymi, obiecującymi wynikami u zwierząt i ludzi
[patrz też: peptydy natriuretyczne, zaberd, sanden polkowice ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Wpływ wczesnego podawania produktu Enalapril na śmiertelność u pacjentów z ostrym zawałem mięśnia sercowego – wyniki nowego skandynawskiego badania na przetrwanie Enalapril II (Consensus II) ad 5

 1. Tomasz pisze:

  Ból podbrzusza i swędzenie odbytu

 2. Cezary pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: implanty stomatologiczne warszawa[…]

 3. Radosław pisze:

  Taki sok jest smaczny, a witaminy i enzymy zawarte w nim działają natychmiast

 4. Kordian pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: bolący ząb[…]

 5. Mad Irishman pisze:

  poza błonnikiem należy przyjmowac antyoksydanty